ERDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Erdek'te 2 katlı kargir bina hissesi icradan satılıktır

ERDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112049
Şehir : Balıkesir / Erdek
Semt-Mahalle : YALI MAH. / ERDEK
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ERDEK 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1068 esas
Muhammen Bedeli
:
24,375 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
ERDEK HÜKÜMET KONAĞI ERDEK/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERDEK
İCRA DAİRESİ


2016/1068 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Erdek İlçe, 98 Ada, 19 Parsel, Yalı Mahalle Taşınmaz üzerinde yığma kargir 2 katlı bir yapı bulunmaktadır. 2 katlı kargir yapı içten merdivenli olup dublekstir. giriş kapısı demirdir. yapının alt katının pencere doğramaları ahşap, üst katın ise pvc'dir. kapı doğramaları ahşap olan yapının iç cephesinin sıva ve boyaları yapılmış yer döşemeleri ise döşenmemiş vaziyettedir. dış cephesi mozaik olan 2 katlı yapının üstü ise terastır. yapı asfalta ana yola sıfır bir konumdadır 2 katlı kargir yapı toplamda yaklaşık 120 m2 büyüklüğündedir. taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 300 m denize ise yaklaşık 500 m mesafededir. taşınmaz belediyenin alp yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. ulaşımı kolaydır.(Borçlunun 3/16 hissesi satılacaktır)
Yüzölçümü : 102,96 m2
İmar Durumu :Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planı kapsamında Ticaret Alanı bitişik nizam 6 kat inşaat müsadeli olup, taşınmaz üzerinde Belediye Encümeninin 14/02/1996 tarih 104 sayılı kararına istinaden 20 nolu parselle şuyulandırılmıştır.
Kıymeti : 24.375,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu sicil kaydındaki gibidir
Satış Günü (İİk.133'e göre ) : 12/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: ERDEK HÜKÜMET KONAĞI ERDEK/BALIKESİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1068 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR