AYVACIK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ  MEMURLUĞU

Ayvacık'da kargir ev ve arsa mahkemeden satılıktır (Çoklu satış)

AYVACIK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927408
Şehir : Çanakkale / Ayvacık
Semt-Mahalle : PAŞAKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AYVACIK 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
81939 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
AYVACIK BELEDİYE NİKAH SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVACIK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Ayvacık İlçe, Paşaköy Köyü, Köyiçi mevkii 127 Ada, 2 Parsel sayılı taşınmaz tapuda 222,68 m² Kargir Ev ve arsa olarak kayıtlıdır. Taşınmaz deniz ve doğa manzaralıdır. Taşınmazın dış duvarları yıkıktır. Ege denizine kuşbakışı yaklaşık 5 km dir. Ayvacık merkezine 12 km mesafededir.Taşınmaz üzerinde 1 adet çam ağacı, 1 adet selvi ağacı, 2 adet incir ağacı bulunmaktadır.Taşınmaz tarihi ve turistik yerlere yakın konumdadır.
İmar Durumu : Taşınmaz tapuda Kargir Ev ve Arsa olarak kayıtlıdır.Köy Meskun alanı
içinde kalmaktadır. İmar hakkı mevcuttur. Emsal= 0,50 ' dir.
Kıymeti : 81.939,82 TL
KDV Oranı : % 18 Satış tarihinde geçerli oranlar uygulanacaktır.
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : AYVACIK BELEDİYE NİKAH SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Ayvacık İlçe, Paşaköy Köyü Sarayiçi mevkii 302 Ada, 63 Parsel sayılı taşınmaz tapuda 2.373,25 m² tarla olarak kayıtlıdır. Taşınmaz tarihi ve turistik yerlere yakın konumdadır.Taşınmaz tarla vasfında olup doğa manzaralıdır.Taşınmazın her hangi bir kadastrol yola cephesi yoktur. Taşınmaz köy meskun alanı dışında kalmaktadır. Ege denizine kuşbakışı yaklaşık 5 km dir. Ayvacık ilçe merkezine 12 km mesafededir.
İmar Durumu : Her hangi bir yola cephesi bulunmadığındanimar hakkı yoktur.
Kıymeti : 39.369,77 TL
KDV Oranı : % 18 Satış tarihinde geçerli oranlar uygulanacaktır.
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : AYVACIK BELEDİYE NİKAH SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR