GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Germencik'te kargir bina icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985980
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : MESUDİYE MAH. / GERMENCİK
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/379 TLMT
Muhammen Bedeli
:
71,448 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 13:30
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası İçi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2018/379 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçe, 220 Ada, 52 Parsel, Mesudiye Mahallesinde bulunan taşınmaz halihazırda tek bir parsel halinde bahçeli mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde tek katlı, yaklaşık 80.m² büyüklüğünde, 2 oda,1 salon, giriş holü, mutfaktan ibaret yapı bulunmaktadır. Elektriği ve suyu bağlı, ısıtması sobalıdır. Yığma kargir inşaat sınıfında bir yapıdır.Üzerinde ahşap çatısı ve Marsilya tipi kiremitten çatı örtüsü vardır. Taşınmazın doğramaları pvc pimapen olup,ıslak zeminler seramik fayans diğer zeminler laminat parke kaplıdır. Taşınmazda yaşa ve görünüme göre %30 yıpranma tespit edilmiş olup aynı oranda amortismana tabidir. Taşınmazın Batı yönü Yeni Sokağa cepheli olup,sokakların kaplaması kilit parke taşı ile döşelidir. Belediye altyapı imkanlarından faydalanmaktadır.

Satışa konu parsel ortaklar merkezde olup tercih edilirliği normaldir.Değerini azaltan sebepler;binanın yapım tarzının eski olması,iç taksimatının kullanışsız olmasıdır.Değerini arttıran sebepler ise taşınmazın Germencik merkezine yakın olmasıdır. Taşınmaz Gazi Ortaokuluna 150.m, Hükümet Konağına 400.m. mesafededir. Ulaşım özel araç ve toplu taşıma ile sağlanabilmektedir. Tapu kaydında avlulu kerpiç ev vasfında geçen taşınmazın yüzölçümü 111,00 m2 olup tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : Bitişik nizam 3 katlı konut lejandında

Kıymeti : 71.448,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 13:30 - 13:35 arası

2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 13:30 - 13:35 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası İçi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/379 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR