HOPA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin/Kemalpaşa İlçesi'nde 7 katlı kargir bina icradan satılıktır

HOPA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979530
Şehir : Artvin
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
999,818 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 16:20
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 16:20
Satış Yeri
:
Hopa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. HOPA İCRA DAİRESİ

2019/15 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İcra konusu taşınmaz Artvin İli Kemalpaşa İlçesi 129 ada, 34 parsel ile ilgili olarak dosyasında mevcut tapu kayıtlarında taşınmazın niteliği her ne kadar Arsa vasfında tespiti yapılmış ise de keşif esnasında yapılan incelemelerde parsel üzerinde bir adet Zemin Kat + Asma Kat + 5 Normal kat olmak üzere toplam 7 katlı, inşaat halinde kargir bir binanın olduğu görülmüştür. Değerlendirme bu mevcut duruma göre yapılmıştır. Bina üzerinde henüz herhangi bir kat irtifakı kurulmadığından bina bir bütün olarak değerlendirilecektir. Taşınmaz 227.74 m² alana sahip eğimsiz düz bir arsa ve üzerinde inşa edilen kargir bir binadır. Bina mevcut durumda zemin kat ve asma katı dükkanişyeri amaçlı inşa edinilmekte, normal katlar ise mesken amaçlı inşa edilmektedir ve donatılmamış, karkas şeklindedir. Kemalpaşa şehir merkezinde, Muammer Aksoy Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan bina yaklaşık 200,00 m² yüzölçümüne sahip olup toplam inşaat alanı 200 x 7 = 1400,00 m² dir.
İcra konusu bina yapım tekniği olarak betonarme karkas çerçeveden inşa edilmiştir. Yapı sınıfı 4-A (Apartman tipi konutlar (Yapı yüksekliği 30,50 m.?den az yapılar)) grubuna girmektedir. Bina Karkas şeklinde, zemin, asma kat ve 1. katlarda kısmen tuğla duvar ve duvar üstü sıvaları yapılmış, diğer katlar ise tuğla bölmeleri yapılmış ancak sıvasız haldedir. Binanın çatısı yapılmış olup çatı örtüsü trapez sactır. Bina yaklaşık 0-2 yıllıktır. Ulaşım, elektrik vs. gibi altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Artvin İli Kemalpaşa İlçesi 129 ada, 34 parsel sayılı taşınmaz
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 999.818,72 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup ,"AT 2565 Sayılı Kanunun 28.Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Alınmadıkça Kiralayamayacakları Bölge içerisinde Kalmaktadır"
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 16:20 - 16:25 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 16:20 - 16:25 arası
Satış Yeri : Hopa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR