MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta kargır ev ve arsası icradan satılıktır (Hisseli satış)

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960450
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3651 ESAS
Muhammen Bedeli
:
172,965 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2016/3651 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 2081 Ada, 3 Parsel, Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi, 2081 Ada 3 Parsel,473,00 m² yüzölçümünde İki Katlı Kargir Ev ve Arsa vasfında hisseli olarak kayıtlı olup, parsel üzerinde borçlunun 465/3784(58,13m²) hissesi bulunmaktadır. Taşınmazın kaydında "KORUNMASI GEREKLİ TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞIDIR" beyanı bulunmaktadır. Parsel üzerinde betonarme karkas 2 adet yapı bulunmaktadır. Bu yapılardan biri 3 katlı, diğeri tek katlı yapı olup konut olarak kullanılmaktadır. Yapılar teras çatılıdır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastikten kısmen de ahşap, merdiven sahanlıkları ve basamakları karo mozaik ve merdiven ve balkonları demir korulukludur. Satışa konu bağımsız bölümlerin giriş kapıları ahşap kapı, odaların yer döşemeleri ahşap parke, iç kapıları ahşap kapı, ıslak hacimleri seramikle kaplı, pencere doğramaları PVCden ve yer yer ahşaptan, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfak tezgahı ile alt ve üst dolapları mevcuttur. 3 katlı yapının 126,50 m² oturum alanında, tek katlı yapının ise 71,20 m² oturum alanında oldukları, yapılarda her katta tek bağımsız bölüm vardır.Yapının çevresinde 15-20 yaş üzeri meyve verir durumda normal gelişimli 3 zeytin, 1 badem, 2 yenidünya, 2 narenciye, 1 dut olmak üzere toplam 9 adet meyve ağacı mevcuttur. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi, iki adet kargir ev ve arsa vasfındaki 2081 ada 3 parselde borçlunun 465/3784(58,13m²) hissesinin üzerindeki muhtesatla birlikte değeri 172.965,34 TL'dir.(Eski Hisar Mah. Hisar Cad. No:90)
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."

Kıymeti : 172.965,34 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası 2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3651 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR