KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde kargir yapı ve depo icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965033
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : GARİPCE MAH. / KORKUTELİ
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1384 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 15:30
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ /ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2018/1384 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 125 Ada, 77 Parsel, GARİPÇE Mahalle/Köy, Kıymet takdirine konu olan Antalya ili Korkuteli Belediyesi sınırları içerisinde Garipçe Köyü 125 ada 77 numaralı parsel, Köyiçi mevkiinde yer almaktadır. Parselin konumu, taşınmazın dıştan ve içten görünümleri aşağıda resimlerde gösterilmiştir. 125 ada 77 numaralı parseldeki taşınmaz Korkuteli merkeze 31 km mesafededir .Ulaşım asfalt yoldan sağlanmaktadır.Taşınmaz üzerinde kargir tarzda yapılmış, 2 katlı belediyede ruhsat v.b. resmi evrağı olmayan Fen bilirkişisinin raporunda 107,07 m2 olduğu bildirilen mesken olarak kullanılmakta olan, yeni tadilat gördüğü anlaşılan yapı ile üzeri alüminyum saç ile kapatılmış depo olarak kullanılmakta olduğu görülen fen bilirkişisinin raporunda 53,54 m2 olduğu bildirilen yapı olduğu görülmüştür. Mesken olarak kullanılan yapının duvarları sıvalı ve boyalı, oda tabanları ahşap, doğramaları pvc plastiktir. Çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit kaplıdır. Yapının durumundan yeni tadilat gördüğü anlaşılmaktadır. Sundurma olarak kullanılan yapının duvarları sıvalı doğramalar ahşaptır. Yapının durumundan 3-5 yıllık yapı olduğu anlaşılmaktadır.
Yüzölçümü : 506,35 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ /ANTALYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1384 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayn ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.13/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR