BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Altıeylül/Hasan Basri Çantay'da kargir bina mahkemeden satılacaktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00966417
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : HASAN BASRİ ÇANTAY MAH. / PLEVNE
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR YENİ HABER 20.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 satış
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Hasan Basri Çantay Mahallesi, 10756 Ada, 4 Parsel sayılı,Tapuda "Bahçeli kargir ev" niteliğindeki taşınmazda halen bodrum kat üzerinde 3 katlı bina bulunur. Şehir merkezine takriben 2400m. mesafededir. 800 m. batısında 100.Yıl Mesleki Teknik Lisesi, 60 m.batısında Ümmühan Hatun Camii, 480 m.kuzey doğusunda Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 350 m. kuzeybatısında Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar Bakımevi, 1000m. güneyinde Diş Hastanesi bulunur. Cengiz Topel caddesine takriben 350m. mesafededir. Civarında genellikle 3-4 katlı orta yaşta binalar bulunur. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanabilmekte olup her türlü altyapısı tamdır. Binanın yaklaşık oturum alanı 95 m2 olup toplamda yaklaşık 332,5 m2'dir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. Binaya doğalgaz gelmiştir. Bodrum katı ardiye olarak, diğer 2,5 kat ise mesken olarak kullanılmaktadır. 1/1000 ölçekli revizyon ve ilave uygulama imar planında (A-2) Ayrık nizam 2 katlı konut alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 103,81 m2
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 2
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.(Beyan)
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR