ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Şuhut'ta kargir bina icradan satılıktır

ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092635
Şehir : Afyonkarahisar / Şuhut
Semt-Mahalle : İPLİK MAH. / ŞUHUT
Yayınlandığı Gazeteler

ŞUHUT ANAYURT 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
ŞUHUT ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ 115 NOLU ODA ÖNÜ ŞUHUT ADLİYESİ ŞUHUT/AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞUHUT İCRA DAİRESİ
2018/26 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 254 Ada, 29 Parsel, İPLİK Mahalle/Köy, Afyonkarahisar İli, Şuhut İlçesi, İplik Mahallesi,254 Ada, 29 parselde 24,90 m2 alanda yapılan altında dükkanı olan kargir ev, nitelikli 3 katlı, betonarme yarı karkas binadır. ARSA : Şuhut İlçesi ana yollarından Gençlik Caddesi üzerinde yani çarşı merkezinde olan, yol kotunda ve düz bir topoğrafik yapıda olup, çevresinde jeolojik-topografik aykırılık taşıyan arazi şekli ve heyelan toprak akması, kaya düşmesi vs. gibi tehlike bulunmamaktadır. İlçemizde bulunan okul, cami , resmi kurumlar vs.gibi etkinlik merkezlerine ve ilçe pazarına çok yakın, ulaşımı çok kolay ve rahat komşuluk ilişkileri iyi olan, otopark sorunu olmayan semt rağbet derecesi çok yüksek ve yoğun iskan ve mesken bölgesinde ve ana trafik yolu üzerinde oluşu iş ve ticaret merkezinde bulunması imar durumu , parselin yüzölçümü dikkate alınmıştır.
İMAR DURUMU : Şuhut Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile yapılan şifai görüşmede,Şuhut İlçesi, iplik Mahallesi, 254 Ada, 29 parselde kayıtlı taşınmaz bitişik nizam, bodrum hariç, 4 katlı ticari sahada yer almaktadır. Mevcut haliyle kullanılabilir durumda olan, fakat yıkılıp yeni bina yapılması konusunda sıkıntısı olan, zira mevcut şekli ve ölçüleriyle bu arsa 3194 Sayılı İmar Kanununun İnşaat Ruhsatı Düzenlemesi ile maddelerine uygun değildir. Dolayısıyla komşu parsellerle birleştirilip, yeni bir parselasyonla İmar Kanunu arazi ve arsa düzenlenmesi konulu 18. madde uygulaması ile elde edilecek yeni arsaya inşaat izni verilebilecektir şeklinde beyanı ile, ayrıca Şuhut Belediyesi Emlak Müdürlüğü ile yapılan şifai ile görüşmede arsanın 2018 yılı emlak değerinin 45,00.-TL./M2 olduğu bildirilen, ARSADA 1978 YILI 40 YAŞ, yapımı ve yıpranma oranı %40 olan 3 katlı betonarme olan yarı karkas yapı sistemli bir bina vardır. Alanı 24,90 m2 olan ve tamamen yerel malzeme ve ustalıkla inşa edilen lüks arttırıcı ustalık ve malzeme bulunmayan bir bina olan, halen kullanılan, zemin kat 2.00 m2 ve 22,90 m2 olarak iki ayrı dükkan halindedir. Zemin kat üzerinde 2 kat daha olan, bu katlar bölünmemiş, yani 24,90 m2 olarak bütün halde kullanılan, dükkanda kapılar ve pencereler demir doğramadır, üst katlar ahşap taban ve doğramalıdır, bina doğalgaz, elektrik ve şebeke suyu gibi her türlü hizmetlerden yararlanmakta olan ,(Taşınmazla ilgili ayrıntılı bilgiler İcra Müdürlüğü bilir kişi raporunda ve Şuhut İcra Hukuk Mahkemesinin 2019/2 Esas sayılı dosyasından alınan 24/03/2019 tarihli bilirkişi raporu Müdürlüğümüz dosyamızda bulunan gibidir.)
Adresi : Afyonkarahisar İli, Şuhut İlçesi, İplik Mahallesi, 254 Ada, 29 Şuhut /
AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 24,90 m2
Arsa Payı : Şuhut Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile yapılan şifa görüşmede,Şuhut İlçesi, iplik Mahallesi, 254 Ada, 29 parselde kayıtlı taşınmaz bitişik nizam, bodrum hariç, 4 katlı ticari sahada yer almaktadır. Mevcut haliyle kullanılabilir durumda olan, fakat yıkılıp yeni bina yapılması konusunda sıkıntısı olan, zira mevcut şekli ve ölçüleriyle bu arsa 3194 Sayılı İmar Kanununun İnşaat Ruhsatı Düzenlemesi ile maddelerine uygun değildir. Dolayısıyla komşu parsellerle birleştirilip, yeni bir parselasyonla İmar Kanunu arazi ve arsa düzenlenmesi konulu 18. madde uygulaması ile elde edilecek yeni arsaya inşaat izni verilebilecek olan.
İmar Durumu : Şuhut Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile yapılan şifai görüşmede,Şuhut İlçesi, iplik Mahallesi, 254 Ada, 29 parselde kayıtlı taşınmaz bitişik nizam, bodrum hariç, 4 katlı ticari sahada yer almaktadır. Mevcut haliyle kullanılabilir durumda olan, fakat yıkılıp yeni bina yapılması konusunda sıkıntısı olan, zira mevcut şekli ve ölçüleriyle bu arsa 3194 Sayılı İmar Kanununun İnşaat Ruhsatı Düzenlemesi ile maddelerine uygun değildir. Dolayısıyla komşu parsellerle birleştirilip, yeni bir parselasyonla İmar Kanunu arazi ve arsa düzenlenmesi konulu 18. madde uygulaması ile elde edilecek yeni arsaya inşaat izni verilebilecek olan.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 15:00 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 15:00 - 15:30 arası
Satış Yeri : ŞUHUT ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ 115 NOLU ODA ÖNÜ ŞUHUT ADLİYESİ ŞUHUT/AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR