AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Kanlıca Mahallesi'nde kargir bina hissesi icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010867
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : KANLICA MAH. / HARBİŞ
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 14.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/540 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
63,929 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/540 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar ili Merkez ilçesi kanlıca mah. 2525 ada, 10 parsel nolu 304,00 m² yüzölçümlü Arsa niteliğindeki taşınmazdır. Borçlu adına 3/16 hissesi kayıtlı olup, bu hisse oranı satışa konudur. Adresi Kanlıca mahallesi 284 sokak No: 8 Afyonkarahisar'dır. İmar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 3 kat % 40 zemin katı işyeri müsaadeli olduğu belirtilmiştir. Satışa konu arsa vasfında olduğu belirtilen 2525 ada 10 parselin üzerinde inşa edilmiş bahçe katı ile birlikte toplam 4 katlı kargir yapı cinsindeki 91,25 m² inşaat oturma alanlı yapı ile bina arka cephesinde kömürlük ve depo olarak inşa edilmiş 25,40 m² lik yapının mevcut olduğu, tüm katların aynı plan tertibinde olduğu, tüm katların kullanılmakta olduğu belirlenmiştir. Bina ortak merdivenlerinin beton olduğu basamakların kaplamasının bulunmadığı, Doğalgazlı olan binanın bahçe katı, zemin kat , 1 ve 2. normal katların halen kullanılmakta olduğunun belirlendiği, Arsa incelemesi : Taşınmazın imar planı içerisinde , her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu, herhangi bir ulaşım yapı sorununun bulunmadığı, Gün Sazak Bulvarına 60 m, Zübeyde Hanım caddesine 250 m , Yüksel Varlı Ortaokuluna ve 12 nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne 350 m , Hacı Hayriye Özsoy Ortaokulu'na 450 m, Hıdırlık mesire yerine ise yaklaşık 1500 m mesafede olduğu, Düzgün bir topografik yapıda bulunduğu belirlenmiştir. İİK'nun 114 ve 126/son maddeleri gereğince satış ilanına taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntısı dosyasındaki bilirkişi raporunda ve şartnamede mevcuttur.
Kıymeti : 63.929,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası L bendi uyarınca 3.kişilerde
dahil KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/540 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR