AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyon/Merkez'de kargir ev ve arsası icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027140
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : OSMAN GAZİ MAH. / SAHİPATA
Yayınlandığı Gazeteler

KADINANA 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/839 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
395,029 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat/AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/839 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Afyonkarahisar 2. İcra Hukuk Mahkemesinin 07/05/2019 tarihli 2019/72 Esas ve 2019/254 Karar sayılı ilamı ile kıymet takdiri kesin olarak belirlenen taşınmazın, Afyonkarahisar İli merkez Çetinkaya mahallesi 2956 ada 1 parsel nolu 301.00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde inşa edilmiş olan Kargir ev ve arsası niteliğindeki taşınmazın İmar planı içerisinde Toplu konut alanında kalmakta olup kitle nizam 2 kat inşaat müsaadeli olduğu,Taşınmazın Bodrum üzeri zemin ve 1.nci kattan oluşan toplam 3 katlı yığma kargir yapı cinsinde inşa edilmiş olan yaklaşık 19 yıllık yapının, zemin ve 1.nci katının konut olarak kullanıldığı, zemin katı ve 1.nci katı aynı plan tertibinde ve inşaat imalatında olan bodrumlu doğalgazlı ve güneş enerji sistemli yapının her iki katının incelenmesinde ;Dosya içerisinde bulunan yapı ruhsatında,bodrum katın 99.00 m2,zemin ve 1.nci katında her birinin 99.00 m2 inşaat alanlı olduğu,iki katın toplam inşaat alanının 198.00 m2, bodrum kat 99.00 m2 olmak üzere toplam inşaat alanının 297.00 m2 olduğu, Bodrum katının kömürlük ve depo olarak kullanıldığı,Her iki kattaki ayrı konumda kullanılan dairelerin antre, hol, 1 salon salamanje, 2 yatak odası, mutfak, banyo, wc mahallinden oluştuğu, girişte yerine uygun vestiyerin mevcut olduğu,- Her iki katın dış kapılarının çelik kapı olduğu, iç kapıların cilalı ahşap doğrama, pencerelerinin pvc doğrama olduğu, Antre, banyo, wc ile mutfak taban döşeme kaplamasının seramik kaplama, wc ile banyo duvarlarının da fayans kaplamalı olduğu, Bağımsız bölüm duvar ve tavanlarının alçı sıvalı ve boyalı olduğu,- Salon ve tüm odaların tabanlarının cilalı ahşap tahta kaplama olduğu,Mutfakta mermerit tezgâhın bulunduğu, tezgâh alt ve üst dolaplarının mevcut olduğu,Kıymet takdiri istenilenmeskenin Cahar Dudayev caddesi ile 1617 sokağa cepheli, Devlet Hastahanesine ve Ali ÇETİNKAYA İlkokulu ve Ortaokuluna, Afyon şehirlerarası Otogarına yürüyüş mesafesinde olduğu, taşınmazın herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanır konumda Düzgün bir topoğrafik yapıda olan taşınmazın herhangi bir ulaşım ve alt yapı sorununun bulunmadığı belirtilmiştir. İİK: 114. ve 126. Maddesi gereği taşınmazın belirileyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi :Osmangazi Mah. Cahar Dudayev Cad. No: 188AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 297,00 m2
Kıymeti : 395.029,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat/AFYONKARAHİSAR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/839 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR