AFŞİN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Afşin/Yeşilyurt Mahallesi'nde Kargir ev ve bahçesi mahkemeden satılıktır

AFŞİN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985342
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
392,970 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:50
Satış Yeri
:
AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçesi Yeşilyurt mahallesi 343 ada 14 parsel nolu taşınmaz, tapu kaydında Bahçeli iki katlı Kargir ev vasfındadır. 2.139,71 m2 alana sahiptir. Taşınmaz Halk Eğitim merkezine 180, otogara 155 metre kuş uçuşu mesafededir. Alt yapı imkanlarından tam olarak yararlanmaktadır. Afşin şehir merkezindedir. Taşınmazın çevresinde 2-3 katlı betonarme veya kerpiç binalar bulunmaktadır. Parselin güney batısında 3 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Bodrum+zemin+1. normal kattan oluşmaktadır. Bodrum katında 1 mesken, zemin katı dükkan, 1. normal katı mesken olarak kullanılmaktadır. Soba ile ısıtılmaktadır. kapıları ahşap, pencereleri pvc, binanın üzeri saç çatılıdır. Yapı 25 yaşındadır. Bürüt alanı 185+185+185=555 m2 dir. Bina 3/A yapı grubunda olup, %50 oranında yıpranma gözlenmiştir. Parselin kuzey batısında 2 katlı bina bulunmaktadır. Yığma tarzda yapılmıştır. Zemin+1.Normal kattan oluşmaktadır. Mesken olarak kullanılmaktadır. Zemin katı taş duvarlı, üzeri kerpiç, dışı beton sıvalıdır. Karma yapı niteliğindedir. Yapı 45 yaşındadır. Brüt alanı 78+78=156 m2 dir. Bina 2/B yapı grubunda olup, %65 oranında yıprandığı gözlenmiştir. Parselin kuzeyinde odunluk binası bulunmaktadır. Tek katlı, betonarme yığma tarzda yapılmıştır. Odunluk/depo olarak kullanılmaktadır. Bürüt 60 m2 dir. 25 yıl önce yapılmıştır. Bina 1/B yapı grubunda olup, %50 yıprandığı gözlemlenmiştir.Tek katlı betonarme tarzda yapılmış depo bulunmaktadır. Bürüt 15 m2 alana sahiptir. 4 yıl önce yapılmıştır. Bina 1/B yapı grubunda olup, %8 yıprandığı gözlenmiştir. Bahse konu porsel; Konut+Ticari alanında, Ayrık Nizam 6 Kat, E:1,75, yoldan 5 ve komşu parsellerden 4'er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir. Konu taşınmaz kadastral bir parsel olup, parselasyon işlemi yapılmamıştır. Parsel içerisinde kayısı, asma, kavak, elma, kiraz , ceviz ve ayva ağaçları bulunmaktadır.
Adresi : Yeşilyurt mahallesi Afşin / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 2.139,71 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 392.970,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
Satış Yeri : AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR