SORGUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat/Sorgun'da fabrika binası ve müştemilatı icradan satılıktır

SORGUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985030
Şehir : Yozgat / Sorgun
Semt-Mahalle : AYRIDAM KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/305 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,385,419 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 09:35
İkinci Satış Günü
:
25.07.2019 09:35
Satış Yeri
:
Çay mahallesi, İlyas Aslan Bulvarı, İlyas Aslan Tiyatro salonu,111, sokak, No 29 SORGUN - YOZGAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SORGUN İCRA DAİRESİ

2017/305 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Sorgun İlçe, 101 Ada, 24 Parsel, AYRIDAM Mahalle/Köy, (yeni parsel no: 101 Ada, 24 parsel), (Eski parsel no: 1268 parsel), ankara sivas asvaltı üzerinde ankara istikametinde hızlı tren köprüsünü geçince 300 metre mesafede yolun sağında bulunmaktadır.mücavir alan sınırları dışında köy sınırları içinde bulunmaktadır. taşınmaz üzerinde bilirkişi raporunda A harfi ile görünen sundurma B harfi ile gösterilen fabrika binası C harfi ile görülen bekçi evi iki katlı D harfi ile gösterilen fabrika binası E harfi ile gösterilen bekçi evi F harfi ile gösterilen fabrika binası G harfi ile gösterilen fabrika binası ve H harfi ile gösterilen müştemilat bulunmaktadır ayrıca fabrika binası içerisine iki adet 30.000 kafesli kümes saatte 5 tonluk yarı otomatik helezonlu yem kırma ünitesi bulunmaktadır makinalarda %30 yıpranma payı vardır. Taşınmaz üzerindeki bina ve makinalarla toplam değeri belirlenmiştir.
Adresi : Ayrıdam köyü, Yozgat yolu, Tren Köprüsünü geçince 300 metre ilerde yolun sağındı,
Yüzölçümü : 21.783,44 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 2.385.419,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Çay mahallesi, İlyas Aslan Bulvarı, İlyas Aslan Tiyatro salonu,111, sokak, No 29 SORGUN - YOZGAT
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/305 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR