SORGUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat/Sorgun'da akaryakıt istasyonu, idare binası, market ve arsası icradan satılıktır

SORGUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962297
Şehir : Yozgat / Sorgun
Semt-Mahalle : AGAHEFENDİ MAH. / SORGUN
Açık Alan m² : 8463
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/582 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,763,145 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
Çay Mahallesi, İlyas Aslan Bulvarı, İlyas Aslan Tiyatro Salonu - SORGUN / YOZGAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SORGUN İCRA DAİRESİ

2018/582 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Sorgun İlçe, 201 Ada, 93 Parsel, AGAHEFENDİ Mahalle/Köy, AKARYAKIT İSTASYONU, İDARE BİNASI YAĞLAMA VE MARKET VE ARSASI Nolu Bağımsız Bölüm 201 ada 93 parsel nolu taşınmaz tapu kayıtlarında Akaryakıt İstasyonu İdare Binası Yağlama ve Market ve Arsası. Yazsa da akaryakıt istasyonu mevcut değildir. Parselde Araç Yıkama-Yağlama, Lastik Tamirhanesi, depo-kiler olarak küçük yapılar, depo (hububat ambarı) olarak kullanılan(2 adet) büyük yapı, Kamyon kantarı ve 2 katlı mesken ve idari bina mevcuttur.
Adresi : Ankara bulvarı, no: 254, SORGUN - YOZGAT
Yüzölçümü : 8.463,16 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.763.145,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Delta Petrol Ürünleri Ticaret A.Ş. Lehine yıllığı 2.000,00 TL den 20 yıllığına intifa hakkı vardır. Düzenlenme tarihi: 27/08/2004
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Çay Mahallesi, İlyas Aslan Bulvarı, İlyas Aslan Tiyatro Salonu - SORGUN / YOZGAT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/582 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR