ÇAYIRALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat Çayıralan'da kalsit üretim tesisi ve arsası icradan satılıktır

ÇAYIRALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038935
Şehir : Yozgat / Çayıralan
Semt-Mahalle : ALİDEMİRCİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Belediye Kültür Merkezi Çayıralan/Yozgat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇAYIRALAN İCRA DAİRESİ

2018/11 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydına Göre: Yozgat İli Çayıralan İlçesi Alidemirci Köyü Ilıca Mevkii 103 Ada 25 Parselde kayıtlı 8.944,72 m2 yüzölçümlü, Tam hisseli, tarla vasıflı taşınmaz.
Bilirkişi Raporuna Göre:Yozgat İli Çayıralan İlçesi Alidemirci Köyü tapunun 103 Ada 25 Parselinde 8.717,86 m2 yüzölçümlü arsa üzerine ve bir kısmı komşu parseller üzerine kurulu 3.492,00 m2 taban alanına haiz prefabrik betonarme kalsit üretim tesisi, çelik konstrüksiyon bunker makine ekipmanı, çelik silo-kaide yapısı ve arsası vasıflı taşınmazdır.
Kalsit üretim tesisi olarak keşif esnasında çalışma olmadığı ancak makine ekipman ve sisteminin çalışılabilir durumdadır. Taşınmaz Alidemirci Köyü yerleşim bölgesine 2,8 km mesafededir. Taşınmazdaki betonarme prefabrik yapının duvarlarının bir kısmı açık bir kısmı ise bims blok tuğla ile örülü durumdadır. Prefabrik yapının çatısı ise trapez oluklu sac kaplama ile kapatılmıştır. Prefabrik binanın bir kısmı komşu parsellere denk gelse de, yapı bütünlüğü bozulmayacağından, komle değerlendirilmeye alınacaktır. Parsel elektrik, müstakil su kaynağı ve yol gibi altyapı imkanlarndan faydalanabilmektedir.
Kalsit üretim tesisinde 90'lık Konkasör, 4 Katlı Elek, 3'lü Bunker, Bunker Besleme Bantı, By Pass Bantı, Elek Besleme Bantı, Titreşimli Besleyici, 4'lü Mikronize Kalsit Eleme Makine, 2'li Mikronize Kalsit Eleme Makine, 2 adet Kalsit Bunkeri ve 4 Adet Çelik silo makine ekipmanları vardır.
Yüzölçümü : 8.944,72 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 3.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Belediye Kültür Merkezi Çayıralan/Yozgat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR