KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde 603 m² prefabrik işyeri icradan satılıktır

KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907551
Şehir : Kütahya / Merkez
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / ALİPAŞA
: 603
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2551 ESAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu - Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ

2016/2551 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Yıldırım Beyazıt mahallesi 763 ada 42 parsel 4.377, 83 m2 yözölçümlü tek katlı prefabrik bina ve arsası niteliğinde olup zemin kat bağımsız bölüm numarası 1 olan asma katlı işyeri, Değirmencioğlu İçecek Gıda Tic.Ltd.Şti. adına tam oranda hisseli, 1/6 arsa paylıdır. Tapu kaydında Kütahya Belediyesi lehine kanalizasyon irtifak hakkı bulunmaktadır. Askeri güvenlik bölgesidir beyanı vardır. Askeri Yasak ve Güvenlik Bölgesi içinde kalmaktadır. söz konusu taşınmazın açık adresi Vefa mh. 9.Sardunya sk. Dışkapı no 11 dir. Söz konusu taşınmaz imar planında 5m2 ön bahçeli H: 8.00 (2 kat) konut dışı kentsel çalışma sahası alanında kalmaktadır. Çok hassas kullanım alanları içerisindedir. Kütahya Askeri Havaalanı mania planı kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu: 967-967 m' dir. Taşınmaz işyeri olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın alt katında 2 oda, depo ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Asma katında 2 oda ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Taşınmazın yaklaşık net alanı 603,00 m2 dir. Pencereler ve kapılar alüminyum doğramadır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır,yerler seramiktir. Bina 3a yapı sınıfında kombili doğalgaz sistemi ile ısınmakta olup ısınma sistemi işyerinde bulunmamaktadır. Taşınmazda ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydanılmaktadır. Taşınmaz yaklaşık 9 seneliktir. Taşınmaz prefabrik binadır. İçerisinde kiracı bulunmaktadır. Deponun içerisinde taşınabilir soğutma sistemleri bulunmakta, kiracı kendisinin olduğunu beyan etmekte olup fiyatları kıymet taktirine dahil edilmemiştir. Binada rutubetten dolayı yer yer kabarmalar ve çatlaklar bulunmaktadır. Taşınmaz çarşı merkezine yaklaşık 3.2 km. mesafededir. Taşınmaz genel anlamda yeni ve bakımlıdır. Taşınmazın yan parselinde yeni gelişmekte olan ticaret alanında kalması taşınmazı değerli kılmaktadır. Bu bilgiler ışığı altında taşınmazın satışa esas değeri 700.000,00 TL dir.

Adresi : Vefa mh. 9.Sardunya sk. Dışkapı no 11 dir. Kütahya/Merkez
Yüzölçümü : 603,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 5m2 ön bahçeli H: 8.00 (2 kat) konut dışı kentsel çalışma sahası alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Kütahya Belesiyesi lehine kanalizasyon irtifak hakkı tesisi vardır
1. Satış Günü : 05/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu - Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2551 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR