MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Koyunoğlu Mahallesi'nde 64 m2 dükkan icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00939058
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : KOYUNOĞLU MAH. / YEŞİLYURT
: 64
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MALATYA 01.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3411 Esas
Muhammen Bedeli
:
129,314 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2016/3411 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, Koyunoğlu Mah. , Tapunun 18 ada, 19 parsel nolu 221,25 m2 yüzölçümlü ana niteliği arsa olun, zemin kat 5 bağımsız bölüm numaralı 3025/22125 arsa paylı dükkan niteliğine sahip olan taşınmazdır. Dükkan mülkiyetinin 1/4 T.D.SAİT +1/2 H.A ait +1/4 H.S adına kayıtlı toplamda Tam hissedir.Taşınmazın yakın çevresinde yerleşik konut + ticaret alanı bulunmaktadır. Yakınından toplu taşıma araçları geçmektedir.Taşınmaz Yeşilyurt Belediye sınırları içerisinde olup imar planı içindedir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel uygulama imar planı içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz dükkanın bulunduğu bina inşaatı iskelet-betonarme yapı taşıyıcı sistemindedir. Hali hazır durumu:Bodrum+Zemin+ 3 katlı betonarme, kaloriferli binanın zemin katında bulunmaktadır. Sokağa cephelidir. Bina girişi zemin kattan olup, giriş kapısı demir doğrama kaplıdır. Taşınmazın brüt alanı 64 m2 dir. (Taşınmazın bitişiğinde bulunan 4 nolu bağımsız bölümle ortak duvarları, kat irtifak projesindeki ortak duvar sınırları ile örtüşmemektedir.) Değerlendirme yaparken bağımsız bölümün yasal olan kat irtifak projesindeki ölçüleri, sınırları, konumu dikkate alınacaktır.Zeminler granit kaplama, ön ve yan cepheleri alüminyum demir doğrama camekan, duvarları plastik boyalı, asma tavanlı, kaloriferli dükkandır. Tespite konu taşınmaz hali hazırda bakımlıdır. Yapının yıpranma durumu %4 dür.31 Mart 2019 tarihine kadar ihalenin kesinleşmesi halinde KDV oranı %8, 31 Mart 2019 tarihinden sonra ihale kesinleşmesi halinde KDV oranı %18 dir.
Adresi : Koyunoğlu Mah. Tapunun 18 Ada, 19 Parsel Nolu Zemin Kat (5 Bağımız Bölüm) Yeşilyurt/Malatya
Yüzölçümü : 221,25 m2
Arsa Payı : 3025/22125
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz konut alanı olarak ayrılmış alanda kalmaktadır.İmar durumu; İkiz nizam, 4 kat, yan bahçe:3m, ön bahçe:3m dir.
Kıymeti : 129.314,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3411 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR