YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenişehir/Kurtuluş'da dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926208
Şehir : Bursa / Yenişehir
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / YENİŞEHİR
: 56
Yayınlandığı Gazeteler

YENİŞEHİR YÖREM 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/51 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/51 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

(İhale teminatının bankaya yatırılması gerekmekte olup, gerekli bilgiler aşağıdadır)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa ili Yenişehir ilçesi Kurtuluş Mah.Zühre Yeri mevkii 492 ada 376 parsel ,dört katlı betonarme bina ve arsası vasıflı zemin kat 4 bağımsız bölüm numaralı dükkan vasıflı taşınmaz olup 1/3, 1/3, 1/3 olmak üzere üç hisseli olup tamamı satılacaktır.Taşınmazın içinde yer aldığı bina tek blok şeklinde etrafı duvarlar ile çevrilmiş 4 katlı bina olup zemin katta bulunmaktaır.Binanın üst katları mesken olarak kullanılmaktadır.Taşınmaza bahçeden açılan demir kapı ile girilmekte olup apartman merdiven boşluğundan da geçiş sağlanmaktadır.Dükkan zemini seramik, duvarları sıvalıdır.Dükkan içinde WC bulunmaktadır.
Adresi : Kurtuluş Mah. Demir Sok.No:7 Zemin Kat No:4 Yenişehir / BURSA
Yüzölçümü : 56 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Yenişehir Uygulama İmar Planı sınırı içinde olup imar durumunun ayrık nizam E:1,25 max:6 kat, ön bahçe çekme ; 5 m, yan bahçe çekme ; 3 m, yapılanma koşullu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydında 4 nolu kömürlük eklenti olarak görünmekte ise de bilirkişiek raporuna göre ; kömürlüğün fiili olarak ayrılmadığı rapor edilmiştir.
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili Yenişehir ilçesi Kurtuluş Mah.Zühreyeri mevkii 492 ada 376 parsel ,dört katlı betonarme bina ve arsası vasıflı 1. kat 1 bağımsız bölüm numaralı konutvasıflı taşınmaz olup , taşınmazın içinde yer aldığı bina tekblok etrafı duvarlarla çevrili 4 katlı binadır.Binada asönsor bulunmamaktadır.Merdivenler mermer kaplı demir korkulukludur. Her katta 1 daire bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz ; 3 oda , salon , mutfak, antre -koridor,WC,banyo ve 2 balkon birimlerinden oluşmaktadır.Dairenin salon ve odaların zeminleri laminant parke duvralar plastik badanalı , tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Kapıları amerikan , Pencereler PVC dir.Banyo ve WC bölümleri zeminler seramik kaplı,duvarlar fayans kaplıdır.Mutfak tezgah ve dolap mevcuttur.Daire doğalgaz kombilidir.Dış çelik kapı takılmıştır.
Adresi : Kurtuluş Mah. Demir Sok.No:7 K.1. D.1 Yenişehir / BURSA
Yüzölçümü : Daire brüt 86 m2, net 72 m2dir.
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Yenişehir Uygulama İmar Planı sınırı içinde olup imar durumunun ayrık nizam E:1,25 max:6 kat, ön bahçe çekme ; 5 m, yan bahçe çekme ; 3 m yapılanma koşullu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydında 1 nolu kömürlük eklenti olarak görünmekte ise de bilirkişiek raporuna göre ; kömürlüğün fiili olarak ayrılmadığı rapor edilmiştir.
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 29/03/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/51 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı, satışa vekalet ile iştirak etmek isteyenlerin , vekalet aslını dosyada alıkonulmak üzere ibraz etmeleri aksi halde artırmaya dahil edilmeyecekleri ilan olunur.

7-Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması gerektiğinden; bu itibarla %20 nakit teminatın İHALE KATILIMCISINA AİT İSİM SOY İSİM T.C NOSU İLE (ŞİKRET İSE VERGİ NUMARASI İLE BİRLİKTE ) AÇIKLAMALI olarakVakıflarbankası Yenişehir Şubesinde bulunan TR 930001500158007300578138 nolu hesaba yatırılması gerekmektedir. SATIŞ SAATİ İÇERİSİNDE HESABIMIZA GEÇMEYEN TEMİNAT OLUR İSE TEMİNAT SABİHİBİ İHALEYE ALINMAYACAKTIR.HESABA GEÇ GEÇEN YA DA YANLIŞ HESABA GEÇEN TEMİNATTAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SORUMLU DEĞİLDİR. AYRICA İHALEYE GİRMEK İSTEYEN KİŞİLERİN YATIRILAN TEMİNATIN DEKONTUNU İBRAZ ETMELERİ ZORUNLUDUR.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR