ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle/Demet'te 140 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00967414
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : DEMETEVLER MAH. / DEMETEVLER
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

HABER VAKTİM 21.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1098 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2018/1098 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 15827 Ada, 8 Parsel, DEMET Mahalle/Köy, 48 Nolu Bağımsız Bölüm BİNA 357 CADDE İL 366 SOKAK KESİŞİMİNDEKİ KÖŞE PARSEL ÜZERİNDE BULUNAN 2 KAPI NUMARALIDIR. BİNA BODRUM ZEMİN +10 NORMAL KATTAN OLUŞMAKTADIR. BİNANIN CEPHELERİ MANTOPLAMALI VE SIVA ÜZERİ BOYALIDIR. BİNAYA GİRİŞ 357. CADDE CEPHESİNDEN ZEMİN KAT SEVİYESİNDEN SAĞLANMAKTADIR. BİNANIN GİRİŞ KAPISI VE RÜZGARLIK KAPISI CAMLI ALÜMİNYUM DOĞRAMA KAPIDIR. BİNA GİRİŞİNDE ZEMİN VE DUVARLARI 1.20 MT SEVİYEDE SERAMİK KAPLI ÜSTÜ SIVA ÜZERİ BOYALIDIR. BİNA MERDİVEN BASAMAK VE SAHANLIKLARI MOZAİK KORKULUKLARI DEMİR DOĞRAMADIR. GAYRİMENKUL ASANSÖRLÜDÜR. BİNANIN BODRUM VE ZEMİN KATLARINDA 13 DÜKKAN NORMAL KATLARINDA HER KATTA 4 ER DAİRE ANA GAYRİMENKULDE TOPLAM 53 BAĞIMSIZ BÖLÜM MEVCUTTUR. BÖLGE YOL SU ELEKTRİK, TELEFON, DOĞALGAZ, OTOBÜS , KANALİZASYON GİBİ HER TÜRLÜ BELEDİYE HİZMETLERİNDEN FAYDALANMAKTA VE YERLEŞİM ALANI İÇERİSİNDE YER ALMAKTADIR. İLÇENİN ESKİ YERLEŞİMLERİNDEN OLUP, ÇOĞUNLUKLA ZEMİN + 10 NORMAL KATLI YAPILAŞMALARDAN VE MESKEN AMAÇLI KULLANILAN YAPILARDAN OLUŞMAKTADIR. BÖLGE DOLULUK ORANI YÜKSEKTİR. ALTYAPI VE ULAŞIMINDA SORUN YOKTUR. TİCARİ HAREKETLİLİK ANA CADDELER ÜZERİNDEKİ DÜKKAN İLE AVM LERDE YOĞUNLAŞMIŞTIR. BAĞIMSIZ BÖLÜM 48 NOLU DÜKKANIN ÖZELLİKLERİ İSE ; DÜKKANIN GİRİŞ KAPISI VE PENCERE DOĞRAMALARI CAMLI DEMİR DOĞRAMA KAPIDIR. DÜKKAN HALİHAZIRDA OYUN SALONU OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR. BAĞIMSIZ BÖLÜM SALON MUTFAK BAY-BAYAN WC DEN OLUŞMAKTADIR. SALON ZEMİNİ LAMİNAT PARKE KAPLI DUVARLARI SIVA ÜZERİ BOYAILIDIR. MUTFAKTA YERLER SERAMİK KAPLI OLUP DUVARLARI SIVA ÜZERİ BOYALIDIR. MUTFAK TEZGAHI MERMER, TEZGAH ALNI SERAMİK, TEZGAHIN ALTINDA VE ÜSTÜNDE PROFİL KAPALI AHŞAP DOLAPLARI YAPILIDIR. WC LERDE ZEMİN VE DUVARLARI SERAMİK KAPLIDIR. WC DE HELATAŞI PİSUVAR VE LAVABOLAR MEVCUTTUR . İÇ KAPILARI PANEL KAPIDIR. BAĞIMSIZ BÖLÜM KOMBİ SİSTEM ISITMALI VE DOĞALGAZLIDIR. DÜKKAT 357. CADDE YE GÖRE SOL ARKA GÜNEYDOĞU CEPHELİDİR. DÜKKAN FAYDALI KULLANIM ALANI KADASTRO FEN ELEMANI TARAFINDAN İÇTEN İÇE YAPILAN ÖLÇÜLERE GÖRE TOPLAM 140 M2 DİR. DÜKKANA VERİLEN KIYMET İSE 160000 TL DİR.
Adresi : Ankara İli Yenimahalle İlçesi Demet Mahallesi 357 Cad 4 Nolu Deniz Apartmanı 1 . Bodrum Kat No : 48Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü :140 m²
Arsa Payı : 4/902
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1098 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR