KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenidoğan Mahallesi'nde 200m2 büro icradan satılıktır

KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888114
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / TEPEBAŞI
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/913 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
2. İCRA DAİRESİ
2018/913 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kırıkkale ili Merkez Yenidoğan mahallesi 450 ada 5 parsel 2.kat 5 nolu büro nitelikli bağımsız bölüm. Taşınmaz borçlu adına 1/2 hisselidir. Taşınmazın bulunduğu arsa ticari alanda kalmakta olup, Bitişik nizam 4 katinşaat nizamı vardır.Taşınmazın bağımsız bölüm olarak 200 m2 olduğu, büro dış kapısının alüminyum doğramalı olduğu, müdüriyet, bekleme salonu, mutfak, wc, antre ve depo alanları şeklinde ayrılmış olduğu, zemin kaplamalarının seramik, duvarlarının boyalı iç kapılarının panel kapı, ıslak zeminlerinin seramik olarak yapıldığı anlaşılmıştır. Taşınmazın bu haliyle toplam değerinin borçlu hissesine düşen kısmının 70.000,00 TL olacağı kanaatine varılmıştır.
Adresi : Yenidoğan mah. Barbaros Hayrettin cad. Ayata İnşaat sitesi 7/5 Merkez / Kırıkkale
Yüzölçümü : 218 m2 tapuda gözüken alanı fiziki ölçümle kullanım alanı 200,00 m2 dir.
Arsa Payı : 460709/2881088
İmar Durumu : Var - Bitişik nizamda 4 kat inşaat nizamı imar durumu vardır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/913 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR