GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Yavuzeli/Hürriyet Mahallesi'nde dükkan icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909173
Şehir : Gaziantep / Yavuzeli
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / YAVUZELİ
: 80
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/142466 Esas
Muhammen Bedeli
:
198,231 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil/Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/142466 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Yavuzeli İlçesi, Hürriyet Mah. Harman Yeri Mevkii, 127 Ada, 1 Parsel, Zemin kat, 2 nolu Dükkan
Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtlan ve kat irtifakında belirtildiği gibi yerinde zemin kattaki 2 nolu bağımısz bölüm nolu dükkanın Ayşe Sakar'a ait olduğu görülmüştür. Dükkan olarak düzenlenmiş bu mahallin içerisinde Tarım ilaçları satıldığı, dükkanın içerinde girişte sağ tarafta yazıhane şeklinde bir oda ve PVC bölme camekanla bölünmüş 3 oda şeklinde mahal bulunmaktadır. Dükkanın tabanları karo kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Ön cephesi demir doğramadan camekan yapılmıştır. Dükkanın inşaat alanı 80,00 m2'dir. Bina betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Dükkanın elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmaz ilçe merkezinde bulunmakta olup, Gaziantep caddesine doğrudan cephelidir. Taşınmazın olduğu bina Spor salonun yaklaşık 150-200m batısında ve İmam hatip orta okulunun yaklaşık 150m kuzeyinde bulunmaktadır. Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. Çevresi yapılaşmıştır. Şehrin yeni gelişme bölgesinde olup, ulaşım sorunu bulunmamaktadır.
Adresi :Hürriyet Mah. Gaziantep Cad. No:127/2 Ali Çelik Apt. Zemin Kat
(Agrotek Tarım) Yavuzeli / GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediye Hududu ve İmar Planı İçerisinde Kalmakta
Kıymeti : 198.231,28 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil/Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/142466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR