VAN 2. İCRA DAİRESİ

Van/Tuşba'da dükkan icradan satılıktır

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050175
Şehir : Van / Tuşba
Semt-Mahalle : SEYRANTEPE MAH. / İSKELE
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/9225 ESAS
Muhammen Bedeli
:
232,091 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ MERKEZ/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
2. İCRA DAİRESİ
2015/9225 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, Tuşba İlçe, Van İli, Tuşba İlçesi, Seyrantepe Mahallesi, Ada No: 2224, Parsel No: 2 , Yüzölçüm: 3.552,26, Ana Taş. Nitelik: Kargir Bina ve Arsası, Cilt No: 3, Sayfa No: 247, Blok: A, Kat: Zemin, Bağ. Böl. No: 11, Bağ. Böl. Nitelik: Dükkan , Arsa Pay/Payda: 1/16 Van İcra Hukuk Mahkemesine sunulan 17/06/2019 havale tarihli bilirkişi raporunda; ''Her ne kadar dava dilekçesinde Kalecik Mahallesi yazılmış olsa da mahalle sınırlarının değişmesi nedeni ile dava konusu yer Seyrantepe Mahallesinde kalmaktadır. Dava konusu yerin güneyinde yol, kuzeyinde yol, doğusunda yol ve batısında 2224 ada 1 nolu parsel bulunmaktadır. 17/06/2019 tarihinde alınan bilgiye değerleme konusu parsel mevcut Uygulama İmar Planı kapsamında Sanayi İmar planı içerisinde kalmakta olup ''Blok Nizam'' alanındadır. Söz konusu taşınmaz 'DÜKKAN' vasfında olup halihazırda oto tamir dükkanı olarak kullanılmaktadır. Sahada yapılan incelemede değerlemeye konu taşınmazın taşıyıcı sisteminin çelik olduğu tespiti yapılmıştır. Tapu kaydında kargir bina ve arsası vasıflıdır. 2011 meydana gelen deprem sonrasında yıkılmış çelik olarak inşa edilmiştir. Yapılan incelemede asma katının tamamlanmadığı ve içerisinde wc bölümü tespiti yapılmıştır. Sanayi sitesi içerisinde zemin +asma katlı yeni ve eski blok nizamdam oluşan düzenli dükkan alanıdır. Bölge Tuşba Belediyesi sınırlarında olupbelediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.'' denilmektedir.
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 232.091,37 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ MERKEZ/VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9225 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR