VAN 2. İCRA DAİRESİ

Van/Merkez'de 75 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041482
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : ŞEREFİYE MAH. / VALİMİTATBEY
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/16883 ESAS
Muhammen Bedeli
:
537,273 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Van 2. İcra Müdürlüğü Kalemi, Kalem önü , Bölge Adliye Mahkemesi Binası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
2. İCRA DAİRESİ
2014/16883 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, Çarşı Mahallesi 336 Ada, 25 Parsel de kain tapu kayıtlarında her ne kadar kerpiç iki dükkan olarak belirtilmiş ise de ; üzerinde bilirkişi raporuna göre tek katlı bir barakanın bulunduğu başkaca bir yapının bulunmadığı taşınmazdır.Taşınmaz şehir,çarşı merkezinde ve çok değerli bir mekviidedir. 1/1000 ölçekli imar planında , bitişik nizam 5 kata müsadeeli planlı, köşe başında Cumhuriyet Cd.,Sıhke Cd., ne çok yakın,Beyazsaray düğün salonunun karşısında, ticari bir konumda, okul,yol hastaneye yakın işlek bir mevkidedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz 75,36 m2 borçluya tam hisselidir.Kıymeti : 537.273,75 TL satışa esas KDV Oranı : %18'dir. Kaydındaki Şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 01/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, 58 Ada, 11 Parsel, Şerefiye Mahallesi Mahalle/Köy, Tapu kayıtlarında bahçeli kerpiç ev olarak kayıtlı ise de ; parsel üzerinde 7 katlı bir yapı olduğu, yapının bitişik nizam 6 kata müsadeli, ticari alan olarak planlandığı, alt katları dükkan üst katları ise konut olduğu, 20 yılı aşkın yapı olduğu, 213,40-m2 takribi alanının olduğu, yapının okul ve diğer resmi kurumlara yakın mesafede olduğu, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlandığı,yapıdaki dükkan ve meskenler ile arsa değerlerinin birlikte değerlendirilerek kıymetinin biçildiği belirtilmiştir. Taşınmazın 1/2 hissesi dosyamız borçlusuna hisseli olmakla taşınmaz hissesi satışa çıkarılmışıtr.Kaydındaki Şerhler tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 1.074.629,05 TL (1/2 hisse değeri.) KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Her iki taşınmazın Satış Yeri : Van 2. İcra Müdürlüğü Kalemi, Kalem önü , Bölge Adliye Mahkemesi Binası.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/16883 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR