TRABZON İCRA DAİRESİ

Trabzon Pelitli Mahallesi'nde 106 m² dükkan icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947399
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : PELİTLİ MAH. / BOZTEPE
: 106
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29664 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/29664 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Trabzon ili Ortahisar ilçesi Pelitli Mahallesi Cami Mahallesi mevkii 463 ada 3 parsel numarasında kayıtlı 1.359,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerindeki 52/1200 arsa paylı dükkan nitelikli 5. bodrum kat 29 nolu bağımsız bölüm. Taşınmaz Belediye sınırları içerisinde imar planı dahilinde olup ayrık nizam 3 kat imar izinlidir. İskan sahasındadır. Trabzon ili Ortahisar ilçesi Pelitli Mahallesi Pelit Apartmanı B Blok No: 132 adresinde yer almaktadır.Söz konusu parsel Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile Sahra Sokak arasında yer almakta olup bağımsız bölüme ulaşım sağlayan yol çıkmaz sokaktır. Bina 3. sınıf B grubu yapılara girmektedir. Bina asansörlü ve doğalgazlı olup 29 nolu bağımsız bölümün tapu kaydında 5. bodrum olup yerinde yapılan değerlendirmede zemin katta -giriş katta yer aldığı görülmüştür. Gayrimenkul danışmanlık ofisi olarak kullanılmaktadır.Bağımsız bölümün giriş cephesi alüminyum doğrama olup iki adet giriş kapısı bulunmaktadır. Mimari projesine göre brüt 106,00 m2 alana sahiptir.Yıpranma ve eksik imalat oranı% 2 olarak değerlendirilmiştir. Ana taşınmaz topoğrafik ve jeolojik olarak düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir. Ulaşım problemi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 12.02.2014
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29664 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR