TRABZON İCRA DAİRESİ

Trabzon/Ortahisar'da dükkan icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01000010
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : PELİTLİ MAH. / BOZTEPE
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 22.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/32624 ESAS
Muhammen Bedeli
:
265,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası No:57

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/32624 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon ili Ortahisar ilçesi Pelitli Mahallesi Yalı mevkii 103 ada 3 parsel numarasında kayıtlı 127,21 m2 yüzölçümlü arsa üzerindeki 2/9 arsa paylı zemin kat 4 nolu dükkan niteliğindeki bağımsız bölüm. Taşınmaz Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilinde olup her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bina Trabzon ili Ortahisar ilçesi Pelitli Mahallesi Bilge Sokak No: 4 adresinde yer almaktadır. Bina 3. sınıf B grubu yapılara girmektedir.zemin+3 normal kat+ çatı katı olarak inşaa edilmiş betonarme sobalı bir binadır.4 nolu bağımsız bölüm mimari projesine göre net 80 m2 alana sahiptir.Dükkan olarak kullanılmaktadır.Tüm iç ve dış imalatları tamamlanmıştır.Mimari projesine uygun olmamakla birlikte İçerisinde wc+lavabo bulunmaktadır. Yıpranma payı ve eksik imalat bedeli % 2 olarak değerlendirilmiştir.Ana taşınmaz topoğrafik ve jeolojik olarak düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir.Şehir merkezine otobüs ve dolmuş bağlantısı bulunmaktadır.Şehir merkezine 5,5 km, sahil yoluna 80,00 metre mesafededir. Yakın çevresinde Sahil camii ve Yalı Park Otel bulunmaktadır.Bitişik nizam 4 kat (B-4) imar izinlidir.4 nolu bağımsız bölümün hisseye düşen arsa değeri ile yapı değeri toplam 265.000,00 TL olarak hesaplanmıştır.
Kıymeti : 265.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 14.02.2014
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 16/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası No:57

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/32624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR