OF SULH HUKUK MAHKEMESİ

Trabzon Of'da ahşap ev ve çay bahçesi mahkemeden satılıktır

OF SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982358
Şehir : Trabzon / Of
Semt-Mahalle : SOĞUKPINAR MAH. / OF
Yayınlandığı Gazeteler

OF HAVADİS 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
914,536 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
HÜKÜMET KONAĞI GİRİŞİ ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI-OF/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OF (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Of İlçe, 361 Ada, 3 Parsel, SOĞUKPINAR Mahalle, Ahşap ev ve Çay Bahçesi Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Trabzon İli Of İlçesi Soğukpınar Mahallesi Mahalle civarı 361 Ada, 3 nolu parselde kayıtlı ahşap ev ve çay bahçesi vasfında tapuya kayıtlıdır. Taşınmaz 1/1000 ölçekte onaylı uygulama imar planı bulunmamakla birlikte imar planı içerisinde ve "Konut Turizm Teşvikli Alan" içerisinde olduğu, taşınmazın Trabzon-Rize Devlet Karayoluna cepheli olarak konumlanmış, güney tarafında 10 m'lik imar yoluna cepheli ara parselde Of İlçe merkezine 4km, Rize il merkezine 30 km, Trabzon il merkezine 50 km uzaklıktadır. Satışa konu parsel olup, dikdörtgen biçimli bir geometriye sahiptir. Taşınmaz üzerinde kullanımı kısıtlayıcı (yeşil alan kararı, sit kararları, koruma alanı etkileşim sahası ve yapılaşma yasağı vb) karar bulunmamaktadır. Taşınmaz Karayolu üzerinde konumlandığından dolayı çevresindeki tüm ulaşılabilir merkezi lokasyonları Trabzon ve Rize İstikametinde kamu hizmeti veya özel ulaşım hizmeti veren tüm toplu ulaşım araçları vasıtasıyla ulaşılabilmektedir. Taşınmaz üzerinde toplamda 247,67 m² taban alanına sahip zemin+3 katlı, 3 adet bloğun arka arkaya 3 m'lik kot farkı ile eklenmiş kargas halde bir yapı bulunmaktadır. A,B,C olarak adlandırılan 3 adet Blok 05.02.2016 tarihli ve onaylı inşaat ruhsatına göre toplamda 9 adet mesken, 1 adet işyeri (ofis) ve 2 adet depodan,Betonarme inşaatı ile, iç ve dış duvarlarının tamamlandığı,bina çatısının, daire içinde sıcak ve soğuk su pprc hattının, bina pis su ana kolon hattının ve daire içi pis su düşey ve yatay bağlantılarının, bina döşeme içerisi boş borulamanın, bina arkasında istinat duvarından oluşmaktadır.
Adresi : Trabzon-Of-Soğukpınar Mahallesi
Yüzölçümü : 780,21 m2
İmar Durumu : Var , Yola Mesafesi 10 m, İnşaat cephesi 22 m, İnşaat Derinliği 75 m , Saçak seviyesi 9.5 m , Kat sayısı 3, İnşaat tarzı Betonarme taşıyıcı sistem karkas inşaat halinde 9 konut, 1 (ofis), 2 depo işyeri,
Kıymeti : 914.536,55 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu Kaydında gösterilmiştir.
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI GİRİŞİ ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI-OF/TRABZON

Satış şartları :
1- İ
hale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR