TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı/Ayrancılar'da market kullanımlı dükkan icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981689
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : AYRANCILAR MAH. / AYRANCILAR
: 31
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1599 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU- TORBALI /İZMİR -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2017/1599 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU KAYDI: İzmir ili Torbalı ilçesi Ayrancılar Mah. 119 Cilt, 11782 Sayfa, 236 Ada, 11 Parsel,318,00 m2 yüzölçümlü, ARSA niteliğinde zemin kat, 9 no.lu bağımsız bölüm 6/47 ARSA paylı DÜKKAN
ADRES: Ayrancılar mah. 64/2 sk. No.8 Zemin kat 9 noblu Bağımsız bölüm TORBALI İZMİR
İMAR DURUMU :Torbalı Belediyesi Resmi internet sitesinde 21/01/2018 tarihinde yapılan sorgulamada 04/10/2002 tarihli 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre Bitişik Nizam 3 kat konut alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Yüzölçümü: Torbalı Tapu Müdürlüğü arşivinde yapılan araştırmada taşınmaza ait mimari projeye göre 31 m2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmıştır.
ÖZELLİKLERİ : Taşınmaz Ayrancılar Mah. 64/2 sk No.8 adresindeki zemin+2 katlı betonarme binanin zemin katında bulunan dükkandır. Konu bağımsız binanın bulunduğu binanın zemin katında ve giriş kapısının sağındaki dükkan olup market olarak kullanılmaktadır. Giriş kapısı ve ön cephedeki camekanı alüminyum doğrama olup döşemesi seramik kaplıdır. Tavanı kartonpiyer ile süslenmiştir. İçerde wc bulunmakta olup wcnin kapısı Amerikan kapıdır. wc nin döşemesi ve duvarı seramik kaplıdır. Bakımlı olduğu gibi bulunduğu bina da bakımlıdır. Projeye göre dükkan nitelikli olup alanı 31,00 m2 dir. Taşınmaz Yazıbaşı-İzmir caddesine 270 m. Özel Medifema Hastanesine 200 m, Ayrancılar Ortaokuluna 350 m direkt ucuş mesafesindedir. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmakta olup belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Her türlü alt yapı hizmetleri ikmal edilmiştir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Müzayede kapsamında yapılan satışlarda, ihalenin feshi davası açılması halinde ihalenin feshinin reddine ilişkin mahkeme kararının kesinleşme tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacak olup KDV değişikliği olması halinde İHALE ALICISI SORUMLUDUR)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU- TORBALI /İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1599 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR