ZİLE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Zile'de kargir dükkan, ahşap iki katlı depo ve ahşap depo icradan satılıktır

ZİLE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077326
Şehir : Tokat / Zile
Semt-Mahalle : ŞEYHALİ MAH. / ZİLE
: 788
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZHABER 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/927 ESAS
Muhammen Bedeli
:
492,567 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Zile Adliyesi Ön Cephe Otopark Giriş Yanı Kamelya ZİLE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ZİLE İCRA DAİRESİ

2019/927 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TOKAT İl, ZİLE İlçe, ŞEYHALİ Mahalle/Mevki, Yeni Sanayi Mevkii, 393 Ada No, 1 Parsel No, 788,48 m2, Tapu kaydında Arsalı Kargir Dükkan ve Ahşap İki Katlı Depo ve Ahşap Depo vasfı ile kayıtlı, 131,00 m2 yapı alanlı %50 yıpranma ve nefasetli, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan Depo, zemin katı 318,00 m2 asma katı 155,00 m2 alanlı olmak üzere 473,00 m2 yapı alanlı betorname-karkas yapı tarzında olup %30 yıpranma ve nefasetli bir zemin kat ve bir asma kat olmak üzere toplam iki katlı elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan, ısınma şekli soba ile sağlanan İmalathane nitelikli yapı, 41,00 m2 oturum alanlı, ahşap yapı tarzında inşa edilmiş, iki katlı %60 yıpranma ve nefasetli, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan, ısınma şekli soba ile sağlanan İki Katlı Depo nitelikli yapının katlarında birer oda bulunmakta olup yapının tüm kapı ve pencere doğramaları deforme olmuş basit ahşap doğramalı, 140,00 m2 yapı alanlı basit çelik çatı üzeri trapez sac kaplamalı yapı tarzında üstü kapalı yanları açık %10 yıpranma ve nefasetli, elektrik tesisatı bulunan, taban kaplamaları anolu beton kaplamalı Gölgelik nitelikli yapı bulunmaktadır. İş bu taşınmaz üzerinde Depo, İmalathane, İki Katlı Depo ve Gölgelik yapıları bulunmaktadır.
Adresi : Şeyhali Mahallesi, Yeni Sanayi Mevkii Zile/TOKAT
Yüzölçümü : 788,48 m2
Kıymeti : 492.567,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Zile Adliyesi Ön Cephe Otopark Giriş Yanı Kamelya ZİLE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/927 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR