TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat/Turhal'da 30 m² dükkan icradan satılıktır (1/60 arsa paylı hisse)

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980868
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : YEŞİLIRMAK MAH. / TURHAL
: 30
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1203 ESAS
Muhammen Bedeli
:
12,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL İCRA DAİRESİ
2018/1203 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İli, Turhal İlçesi, YEŞİLIRMAK Mahallesi, Yavşanlık Mevkii, 70 Ada, 1 Parsel, 10 Nolu Bağımsız Bölüm, İş bu taşınmazın ana niteliği her ne kadar Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde "Arsa" vasfı ile kayıtlı bulunsa'da taşınmaz üzerinde, 1.464,00 m2 oturum alanlı, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan, ısınma şekli soba ile sağlanan, betonarme-karkas yapı tarzında inşa edilmiş, bir zemin kat ve bir normal kat olmak üzere toplam iki katlı, tüm katları iş yeri ve depo olarak kullanılan iş hanı nitelikli bir yapının bulunduğu anlaşılmıştır.
İş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapıya "Kat İrtifakı" tesis edilerek ana yapı bağımsız bölümlerine ayrılmıştır.
Kıymet takdirine esas teşkil eden bağımsız bölüm ise, iş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapının zemin katındaki, 1/60 arsa paylı, 30,00 m2 yapı alanlı, on (10) bağımsız bölüm numaralı, ana yola cephesi olmayan ve pasaj içerisinde kalan "Dükkan" nitelikli taşınmaz'dır. İş bu bağımsız bölümün taban kaplamaları düz beton kaplama, duvar kaplamaları ise plastik badana kaplamalı olup bağımsız bölümün tüm kapı ve pencere doğramaları ise demir doğramalıdır.
Tespit tarihi itibari ile iş bu bağımsız bölümün Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde müstakilen kayıtlıdır.
İş bu bağımsız bölümünde içerisinde bulunduğu ana taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve İmar sahası içerisinde kalmakta olup Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli; bodrum kat hariç ayrık nizam, üç kat (A-3) ve ticaret + konut alanı olarak belirtilmiştir.
Yüz ölçümü : 1.920,00 m2
Arsa Payı : 1/60
İmar Durumu : Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve İmar sahası içerisinde kalmakta olup Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli; bodrum kat hariç ayrık nizam, üç kat (A-3) ve ticaret + konut alanı olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 12.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1203 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR