ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Uluönder'de 30 m² işyeri icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027053
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ULUÖNDER MAH. / ULUÖNDER
: 30
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/217 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2015/217 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Tapuda Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Eskibağlar Mahallesi, 2172 ada, 427 parselde kayıtlı binada 500/59275 arsa paylı A Blok, Zemin kat, 10 nolu bağımsız bölüm olup Dükkan vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tapuda tam hissesi borçlu adına kayıtlı olup, Taşınmazın toplam arsa alanı 1.533,00 m² dir. Bina Betonarme karkas sistemde yapılmış olup, kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında kapısının kilitli olduğu ancak içerideki malzemelerden depo olarak kullanıldığı görülmüştür. Bağımsız bölüm sokak veya cadde cepheli olmayıp bina girişinin sol tarafında kalmaktadır. Aktüre sokaktan dükkana bina çevresine yapılmış olan balkondan girilmektedir. İş yerinin dış cephesi demir doğrama yapılmış olup panjuru mevcuttur. tabanları seramik kaplı olup, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. İş yeri kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün alanı yaklaşık 30,00 m2 dir. Elektrik ve suyu mevcuttur. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 32 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 3340 metre, Anadolu Üniversitesi Eczacılık kapısına yaklaşık kuş uçuşu 1230 metre, Neo Alışveriş Merkezine yaklaşık kuş uçuşu 400 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Uluönder Mahallesi Aktüre Sokak No:5 adresinde bulunan binada Zemin kat 10 nolu bağımsız bölüm
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam 5 kat taks:0,30 kaks:1,50 yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri: 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/217 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR