TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tekirdağ/Süleymanpaşa'da 7.962 m² arsa ve depo mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979186
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : ESKİCAMİ-ORTACAMİ MAH. / ESKİCAMİ
: 7962
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,499,038 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. TEKİRDAĞ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
Dosya No: 2018/24 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Eskicami Mahallesinde kain, 360 Ada, 101 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde birbirinden müstakil dört yapının yer aldığı tespit edilmiştir. Garaj:Üç tarafı duvar örülü, bir tarafı açık, üzeri trapez sacla kaplı yaklaşık 20 yıllık bir yapıdır. Yapı alanı 82,00 m²'dir. Depo ve Garaj:Üç tarafı tuğla duvar ön tarafı ve çatısı galvenizli sac olan, iki gözlü, bir kısmı depo, bir kısmı garaj olarak kullanılmaktadır. Yapı alanı 132,00 m²'dir. İşyeri Depo:1980 yılında prefabrik olarak inşaa edilmiş, hali hazırda yapının bir kısmı işyeri deposu, bir kısmında büfe olarak kullanılmaktadır. Yapı alanı 64,00 m²'dir. Mesken:Bahçe içinde önünde sundurması ve içinde bir oda, mutfak ve tuvaleti bulunan bürüt 42,00 m²'lik alana sahip, tek katlı, basit sobalı bir yapıdır. 1985 yılında yapılmıştır. Taşınmaz yerleşim alanı içinde kalmakta, yol, su, elektrik, çöp, ulaşım vb. hizmetlerden yararlanılabilir konumdadır. Taşınmazın bir kısmı uygulama imar planı içinde imar yolunda, diğer kısmı plansız alanda kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde yer alan yapılar dışındaki kısmı tarımsal amaçlı kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde, 7X7 sıra aralığında 8-10 yaşlarında yaklaşık 5900 m² alanda kapama ceviz bahçesi tesis edildiği, diğer alanlarda ise yapılar ve karışık meyve ağaçları olduğu tespit edilmiştir. 122 Ceviz, 5 Armut, 5 Kiraz, 4 Ayva, 4 Zeytin, 5 Erik, 4 İncir, 40 Asma, 25 Çam ağacı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 7.962,00 m2
İmar Durumu : Taşınmazın bir kısmı uygulama imar planı içinde imar yolunda kalmakta ve bir kısmı plansız alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 2.499.038,80 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Satış Memurluğu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR