TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Süleymanpaşa'da 48 m² işyeri icradan satılıktır (çoklu satış)

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077336
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / ALTINOVA
: 48
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/87 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:05
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 14:05
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2019/87 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Ertuğrul Mah. 263 Ada, 33 Parsel, Tamamı 218,01 m² yüzölçümlü, Arsa Nitelikli ana taşınmazda 6/36 arsa paylı, Zemin Kat, 9 No'lu Dükkan adres olarak; Ertuğrul Mah. Çiçek Sok. No: 5'de Çiçek Sokak ile Hasan Şekerözü Sokağa cepheli olup Süleymanpaşa/Tekirdağ'da yer almaktadır. Şehrin tam merkezinde yoğun ticaret alanında belediyenin her türlü hizmetinden faydalanan tarihi camilere, bedestene, valilik binasına, bankalara, okullara yakın ve etrafında yoğun yapılaşma mevcuttur. Ana bina 4 katlı, betonarme karkas olarak inşa edilmiş, binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, binanın tümü işyeri ve büroolarak kullanılmakta olup yaklaşık 21 yıllık, yıpranması %25 civarında olup satışa konu dükkan 48,00 m² alanlı, halen işyeri olarak kullanılan, camekanlı, duvarlar plastik boyalı, zemini seramiktir. Denilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın Kentsel Sit Ve Etkileme Alanı 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı
Uygulama İmar Planında Konut Alanında Olduğu Belirtilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( KDV İle İlgili olası değişikliklerde oran güncellemesi haklar saklı kalmak
kaydı ile tescil anındaki oran geçerli olacaktır)
Kaydındaki Şerhler :*12.07.1988 Tarihli Yönetim Planına Dair Beyan
*1.ve 2. Derecede Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı Oldğuna Dair Beyan
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri :Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2-Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mah. İstanbul Yalı Kolu Mevki, 2402 Ada, 4 Parsel, 140,01 m² yüzölçümlü Arsa nitelikli taşınmaz adres olarak; Hürriyet Mah. Akgül Sok. No:8'de Akgül Sokak ile Sultan Mehmet Bulvarına cephelidir. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmakta olup özel bir hastanenin karşısında genellikle yüksek gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkide etrafında yoğun yapılaşma mevcut, yol, su ve elektriği kolay temin edilebilecek mesafede, değeri artan tercih edilen bir mevkide ancak küçük alanlıdır. Parsel üzerinde kalıcı bir yapı bulunmamaktadır. Hali hazırda parsel içinde naylonlarla, brandalarla yapılmış çatısı kiremit kaplı, derme çatma bir kulübe ve çeşitli meyve ağaçları mevcuttur. Hobi bahçesi olarak kullanılmaktadır. Denilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın revizyon+ilave uygulama imar planında ayrık nuzam 3 kat konut
alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 280.020,00 TL
KDV Oranı : %18 ( KDV İle İlgili olası değişikliklerde oran güncellemesi haklar saklı kalmak
kaydı ile tescil anındaki oran geçerli olacaktır)
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında Mevcut Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri :Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/87 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR