TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Süleymanpaşa'da 300 m² depo icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065572
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / AYDOĞDU
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/35 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,736,502 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliyesi -3.kat İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2019/35 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İcra Hukuk Mahkemesi'nin bilirkişi raporuna göre; Tekirdağ ili, Süleymanpaşa İlçesi, Zafer Mahallesi, Ortakol mevkii, 2297 Ada, 134 Parsel, 3520/9520 hisse sayılı taşınmaz üzerinde çatısız sobalı iki katlı yığma bina ile birbirine bitişik üç adet depo olduğu görülmüştür. İki katlı yığma yapı:alt katında bir oda büro, mutfak, kilitli bir oda ve ara sahanlık bulunmaktadır. Üst katında bir salon, birbirinden geçmeli iki oda ve kapısı olmayan bezle kapatılmış bir banyo tuvalet bir arada hacim bulunmaktadır. Çatı olmadığından sızan yağmur sularından ötürü yoğun rutubet kokusu mevcut. alt kat 80 üst kat 80 toplam brüt 160 m2dir. Tek katlı depo: İki katlı yapıya bitişik içinde kömür depolanmıştır. Deponun çatısı çelik makas üzeri trapez galvaniz kaplıdır. Bina Brüt 600 m2 alanlıdır. Arka bitişikte bir kenarı galvaniz kaplı üzeri çelik makas üzeri trapez galvaniz kaplı değir depo bulunmaktadır. Bu depo brüt 300 m2 alanlıdır. Tek Katlı Bitişik Depo: Bu depo 900m2 alanlı deponun bitişiğinde bulunmaktadır. Deponun çatısı çelik makas üzeri trapez galvaniz kaplıdır. Keşif esnasında deponun hammadde deposu olarak kullanıldığı belirtilmiştir. Brüt 400m2 alanlıdır. Tek Katlı Bitişik Depo:400 m2 alanlı deponun bitişiğinde bulunmaktadır. Brüt 215m2 alanlıdır. Deponun çatısı çelik makas üzeri trapez galvaniz kaplıdır. Taşınmaz Şehir merkezine yaklaşık 1800m uzaklıkta olup, etrfanıda ayrık nizam 4 katlı mesken nitelikli yapılar bulunmakta, şehrin yapılaşma olarak yeni gelişmekte olan bölgesinde bulunan kadastrol parsel özelliğindedir.
Adresi : Zafer Mahallesi Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 9.501 m2
İmar Durumu : Uygulama imar planında kısmen ayrık nizam 3 kat konut alanında bulunmakta olup yola ve park alanına terkleri bulunmaktadır. Taşınmaz imar planında fakat tapu kayıtlarında tarla olarak kayıtlı KADASTROL parsel olarak imar parseli olması için DOP kesintisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 2.736.502,35 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü Lehine 2001 m2lik kısımda daimim irtifak hakkı vardır. 29/09/1983 tarih ve 3033 yevmiyeli.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adliyesi -3.kat İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/35 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR