SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Susurluk/Han Mahallesi'nde 98 m² dükkan icradan satılıktır

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988828
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : HAN MAH. / SUSURLUK
: 98
Yayınlandığı Gazeteler

SUSURLUK REİS 01.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/60 talimat
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 10:15
Satış Yeri
:
SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ
2019/60 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konusu taşınmaz, Susurluk İlçesi, Han Mahallesi, İbrahim Çınar Meydanı, tapunun 108 Ada 25 Parsel nolu, tapu kaydında kâgir apartman olarak görülen 114,00m² büyüklüğündeki taşınmazın üzerindeki Zemin Kat 1 nolu B.B. İşyeri (Dükkânı)dir. Satışa konusu taşınmazda, yapılan incelemeler sonucunda 1975 yılında inşaat ruhsatı alınarak yapının inşasına başlanmış ve taşınmazın üzerindeki Zemin Kat 1 nolu Dükkânın 1976 yılında yapı kullanma (iskân ruhsatı) izin belgesinin alınarak tamamlanmış olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazda yapılan incelemeler sonucunda taşınmaz tapu kayıtlarında kâgir apartman olarak görülmesine rağmen üzerinde 4 katlı betonarme bir yapının olduğu ve bu yapının zemin katı işyeri, diğer katlarının ise mesken olarak yapılmış olduğu görülmüştür. Zemin Kat 1 nolu B.B.yapının keşif tarihinde işyeri olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Satışa konu Taşınmaz Zemin Kat 1 nolu B.B. İşyeri 98,00m² büyüklüğünde, işyerinin iç ve dış kısımlarının sıva-boyası yapılmış, betonarme yapı, elektriği mevcut, tabanları beton üzeri kalebodur kaplama, tavanları beton üzeri sıva-boya,kapı ve pencereleri alüminyum, camları takılı, yapıda doğalgaz mevcut olup iş yerinde ısıma elektrikli olup III-B yapı sınıfındadır. Taşınmaz belediye şehir imar planı içerisinde 49K I-b paftasında mesken sahasında kalmakta olup zemin ticaret bitişik nizam 6 (altı) kat inşaat yapı nizamına müsaadelidir.
Adresi : Susurluk İlçesi, Han Mahallesi, İbrahim Çınar Meydanı, tapunun 108 Ada 25 Parsel nolu Zemin Kat 1 nolu Dükkân
Yüzölçümü : 98,00 m2
Arsa Payı : Dosyasıdadır
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına, 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR