TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 90 m2 işyeri icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027624
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : AYDOĞDU MAH. / AYDOĞDU
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA DEMOKRAT 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1394 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2019/1394 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Aydoğdu Mah. 1477 Ada, 355 Parsel, Tamamı 107,01 m² şüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda, 4/28 Arsa Paylı, Zemin Kat, 4 No'lu İşyeri Nitelikli taşınmaz adres olarak; Aydoğdu Mah. Ulubatlı Hasan Sk. No:24/A Akçaağaç Sok. Cephesinde No: 38' de köşe başında yer aldığı belirtilen taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanan, ulaşımı kolay, Hükümet Caddesine, avm'ye 600 metre mesafededir. Genellikle orta ve düşük gelir gruplarının tercih ettiği bir bölgede olup ana bina bodrum+4 katlıdır. Betonarme karkas tarzda inşaa edilmiş yaklaşık 18 yıllık bir binadır. Dış cephesi sıvalı ve kısmen boyasızdır. Bodrum katı kömürlük, zemin katı işyeri, diğer katlar mesken vasıflıdır. Dış kapısı kepenkli, pencereler pvc doğrama, brüt olarak 90,00 m² dir. Denilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın 1/1000 Uygulama İmar Planı İçinde bitişik nizam 4 Katlı Konut Alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :26.09.2001 Tarihli Yönetim Planına dair beyan ile 4 No'lu Kömürlüğe dair eklenti.
1. Satış Günü : 26/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1394 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR