SİVAS 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Sivas Sularbaşı mahallesindeki dükkan mahkeme kararıyla satılıktır

SİVAS 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887707
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : SULARBAŞI MAH. / ÇARŞI
: 23
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET SİVAS 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2018 10:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Kat;2'de Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/30 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçesi, Sularbaşı Mahallesi, 82 ada, 43 parseldeki, Selçuk İşhanı zemin kat, 17 nolu bağımsız bölümdür. Satış konusu dükkana Selçuk İş Hanının Belediye Sokakta bulunan kapısından girildiğinde zeminden 5 basamakla dükkan kotuna inilmektedir. Dükkan cephesi 2,97 mt dir. 23,40 m² brüt alanı bulunmaktadır. Duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Dükkan cephesi demir doğramadır. Dükkan zemini mozaiktir. Dükkanın cephesi site içerisine bakmakta olup, sokağa cephesi yoktur. Şehrin çarşı-ticaret merkezinin bulunduğu bölgelere yürüyerek 5 dakika mesafededir.
Adresi : Sularbaşı Mah. Belediye Sk. Selçuk İşhanı, Zemin Kat, 17 BB. Nolu dükkan
Yüzölçümü : 681,32 m² parselin tamamı, 23,40 m² Satışa konu dükkan
Arsa Payı : 25/3100
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kat imarlıdır. Plan notlarına uyulacaktır.Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun görüşü alınacaktır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Kat;2'de Satış Memurluğu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR