SUŞEHRİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Akıncılar'da 5.988 m² tarla içerisinde mantar üretim tesisi icradan satılıktır

SUŞEHRİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063334
Şehir : Sivas / Akıncılar
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / AKINCILAR
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/37 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
831,052 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Suşehri İcra Müdürlüğü kalemi odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SUŞEHRİ İCRA DAİRESİ 2016/37 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Akıncılar İlçe, 219 Ada, 7 Parsel, Yenimahalle Mahalle/Köy, Sivas İli Akıncılar İlçesi Yeni Mah. İnceark Mevkii 219 Ada 7 Parselde kayıtlı tarla cinste taşınmazdır. 5.988,56 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz parsel üzerinde mantar üretim tesisi adında iki katlı betonerma bina ve yine aynı bina içerisinde kullanılan iki katlı yatakhane ve tesisisin güneybatısında idari bina bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan 812,65 m2 taban alanlı tesis, 217,98m2 alanlı yatakhane, 101,91m2 idari bina ve 98,13m2 depo olmak üzere bu yapıların tamamı betonerme olmakla birlikte kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Binaların yaşı ve yıpranmaları göz önüne alındığında %25 oranında yıpranma payı vardır. Taşınmaz Amasya Erzincan Karayolu üzerinde yer almakta olup, ilçe üzerinde kuş uçuşu 2,5km uzaklıktadır. Taşınmaz, belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel yola cephelidir.
Adresi :
Yüzölçümü : 5.988,56 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 831.052,55 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Suşehri İcra Müdürlüğü kalemi odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR