SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri/Pirimehmet Paşa mahallesinde 38 m2 dükkan icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890786
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : PİRİ MEHMET PAŞA MAH. / SİLİVRİ
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4007 ESAS
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2017/4007 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 1077 Ada, 5 Parsel, PİRİMEHMET PAŞA Mahalle/Köy, 33 Nolu Bağımsız Bölüm
HALİHAZIR DURUMU :Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Piri Mehmet Paşa Mahallesi, Başkomutan Caddesi, No:14, New Center AVM’de kain, 1077 ada, 5 nolu parselde kayıtlı binanın, 1. katta, 16/2132 arsa payına tefrikli (33) nolu Dükkan’ın tamamıdır.Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerindeNew Center olarak adlandırılmış Alış Veriş Merkezi bulunmaktadır. AVM içerisinde dükkanlar, mağazalar, düğün salonu ve açık otopark bulunmaktadır. AVM konum olarak Başkomutan Caddesine cepheli olup, eski Silivri Polis Merkezinin hemen güneyinde bulunmaktadır. Sahile 130 m, D-100 Karayoluna 400 m mesafededir. Yakın çevresinde Piri Mehmet Paşa Camii, Yaşar Kemal Sergi Salonu ve konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; 3 Bodrum+Zemin+2 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 14 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. Asansör mevcuttur.(33)Numaralı Dükkan :Binanın 1. katında, güneycephesinde yer almaktadır. Türk Kızılayı tarafından kullanılmış olup keşif tarihinde kullanılmadığı görülmüştür.Dükkan ; Tek hacimden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak :Dükkanın yer döşemesi mermer, duvarlar saten boya, tavan taş yünü asma tavandır. Asma tavanlarında eksikler olup kısmen bakım gerektirir haldedir. Dış kapı ve cephe malzemesi alüminyum doğramadır. Petekli kalorifer tesisatı ve havalandırma sistemi mevcuttur.
DükkanınNet kullanım alanı : 38,90 m2dir.
İmar Durumu :Silivri Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünün 06.04.2018 tarih, 608928 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 1077 ada, 5 nolu parsel sayılı taşınmaz, 21.02.1990 tasdik tarihli Silivri 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Blok Nizam 3 kat yapılaşma şartı ile “Ticaret” alanı olarak planlanmıştır. Ancak parsel ve çevresine İ.B.B. tarafından 17.10.2017 tasdik tarihli, 1/5000 ölçekli Silivri Merkez Sahil Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı yapılmış olup, bu planda anılan parsel Taşkına Maruz Alan içerisinde Park ve Yeşil Alan olarak planlanmıştır. Plan notu gereği Taşkına Maruz Alanlarda; İski Genel Müdürlüğü tarafından yapılan taşkın modelleme ve analiz çalışması neticesinde belirlenen “Taşkın Önlemli Yapılaşma Bandı” dahilinde öncelikli olarak dere ıslah çalışmalarının tamamlanması teknik alt yapı kapsamında zorunlu olup bu alanlarda ancak ilgili dere ıslahlarının tamamlanmasının ardından planda belirtilen fonksiyon ve yapılaşma şartları üzerinden yapılaşmaya izin verilecektir. Bu alanlarda İSKİ Genel Müdürlüğünün belirlediği tedbirlere uyulması zorunlu olup, bodrum kat iskan edilemez ve taşkın kontrolü amacıyla inşa edilen tesislerin ( dereler ) üzerleri kapatılamaz denilmektedir. Plan notu gereği Park ve Yeşil Alanlarda; Parklar, Çocuk Bahçeleri, Çocuk Oyun Alanları, Yürüyüş Parkurları, Bisiklet Yolları ve Ana Yaya Arterleri yer alabilir. Büfe, havuz, pergola, açık çay hane ve genel WC’den başka tesis yapılamaz denilmektedir. Anılan parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Blok Nizam 3 kat yapılaşma şartı ile “Ticaret” alanında kalmakta iken, 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planında Plan Fonksiyonu, Taşkına Maruz Alan içerisinde Park ve Yeşil Alan olarak değiştiğinden parsele imar durumu verilememektedir. 1/5000 ölçekli Silivri Merkez ve Sahil Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı kesinleştikten sonra 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Belediyemiz tarafından yapılacaktır şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Silivri Tapu Müdürlüğünün 11.09.2018 tarihli yazısı ile28.01.2011 tarih ve 1394 yevmiye nolu beyana ilişkinevraklar:(lehdar türk Kızılayına 25 yıllığına tahsis edilmiştir.)11.11.2003 tarih ve 5910 yevmiye nolu''Kira Şerhi: bedaş lehine 99 yıllığına''şerh mevcuttur. Diğerleri tapu kaydı ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4007 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR