SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt/ Merkez'de asma katlı dükkan icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910027
Şehir : Siirt / Merkez
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
310,364 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Siirt Adliyesi İcra Müdürlüğü Odası Merkez/ Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ

2018/149 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Siirt İl, Merkez İlçe, Evren Mahallesi, Şeyh Ebul Vefa ziyareti Mevkii, 219 Ada, 198 Parsel, 851,54 m2 arsa yüzölçümlü, arsa ana taşınmaz niteliğinde, Zemin Kat 28 Nolu asma katlı Dükkan niteliğinde bağımsız Bölüm taşınmaz, Karayolları 94. Şube Şefliği karşısında bulunmakta olup,ticari faaliyetlerin yoğun olduğu yerlerden birindedir. Taşınmaz Siirt İmar Planı içerisinde olup, Siirt Şehir İmar planında Ayrık Nizam 7 katlı Konut ve Ticaret alanı olarak Planlanmış ve belediyeye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu Asma Katlı Dükkan, bitişiğindeki 27 Numaralı Dükkan ile birleştirildiği, Kahvaltı Salonu olarak faaliyet yürütüldüğü giriş kapısının alüminyum doğramalı, camekanlı olduğu, dükkan zemin kaplaması granit fayans kaplama, duvarları saten boya ve asma tavanlı olarak yapıldığı,asma kata iç taraftan merdiven ile çıkıldığı,üst katta lavabo ve Wc nin bulunduğu, Asma Katlı Dükkanın Toplam alanı 200,00 m2 olduğu, görünümü itibariyle 0-3 yaş arası olup, hissesi tamdır.


Adresi : Evren Mah. Hükümet Bulvarı, Zemin Kat No: 28 Merkez / SİİRT
Arsa Yüzölçümü : 851,54 m2

Arsa Payı : 10/150

Tip: Kat irtifakı
İmar Durumu : Ayrık Nizam 7 katlı Konut ve Ticaret alanı olarak Planlanmıştır.
Kıymeti : 310.364,53 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 10:00 - 10:11 arası

2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:00 - 10:11 arası

Satış Yeri : Siirt Adliyesi İcra Müdürlüğü Odası Merkez/ Siirt

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR