ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Seyitgazi/Doğançayır'da 300m2 işyeri icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979438
Şehir : Eskişehir / Seyitgazi
Semt-Mahalle : DOĞANÇAYIR MAH. / SEYİTGAZİ
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10875 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Eskişehir Adliyesi zemin kat 1 nolu ihale masası -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2018/10875 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN:Özellikleri: Eskişehir ili,Seyitgazi İlçesi,Doğançayır Mahallesi,6310 parsel sayılı, 300,00 m2 miktarlı, Tek katlı betonarme işyeri ve arsası vasfındaki taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Hüseyin SARISALTIK (İmam Oğlu) adına Kayıtlıdır. İşyeri konumunda, Kıraathane olarak kullanılmaktadır. ADRESİ :Doğançayır Mahallesi.Atatürk Caddesi. No:22-Seyitgazi/ESKİŞEHİR İmar Durumu: Seyitgazi Belediyesinin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam Üç(B-3) Konut ve Ticaret alanına isabet etmektedir. Taşınmazın Bulunduğu Sokağın Arsa Rayici :Seyitgazi Belediyesi’nce belirlenen Doğançayır Mahallesi.Atatürk Caddesi 2018 yılı asgari arsa m2 Birim rayiç/emlak değeri 20,00 TL./ m2 dir. İşyeri’nin Özellikleri: Tek Katlı Yığma Kargir Bina olarak inşa edilmiştir.2 adet odalı hacmin Brüt Alanı 150,00 m2 dir. İşyeri giriş kapısı ve pencereler,alüminyum çerçeveli camdır.Dış cephe ve iç duvarlar sıva üstü plastik boya ile boyalıdır.Döşeme,ahşap parkedir.Isınma,katı yakıtlı kaloriferli sistem olup,Kalorifer panel radyatördür. Belediye+Elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe ve Onaylı Genel İnşaat Projesine göre inşa edilen Yığma Kargir Bina III. Sınıf A grubu yapı sınıfında yapılmış olup,2018 yılı inşaat m2 birim fiyatı 800,00TL./ m2 olup,Fiziki Yıpranma oranı ise %32 (21-30 yaş arası)dur. Keşif tarihi itibarıyla; Piyasa/Pazar Değeri 140.000,00 TL .(YüzkırkbinTürkLirası) dir. KDV oranı %8dir.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Eskişehir Adliyesi zemin kat 1 nolu ihale masası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10875 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 01/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR