ADANA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Seyhan Ulucami Mahallesi'nde işyeri icradan satılıktır

ADANA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891452
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : ULUCAMİİ MAH. / YAĞCAMİ
Açık Alan m² : 28
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADANA 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1636 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
ADANA ADLİYESİ EK 2 HİZMET BİNASI HAVA ALANI KAVŞAĞI CİVARI ASMA KAT NO:107/A SEYHAN ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
5. İCRA DAİRESİ

2018/1636 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 154 Ada, 67 Parsel, ULUCAMİ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm bodrum kat+zemin kat+asma kat+4 normal katolmak üzere toplam 7 kat olarak inşa edilmiştir. Dosyadan satılacak iş yeri binanın güneybatı köşesinde Abidinpaşa Caddesine cepheli olarak yer almaktadır. Binanın zemin katının Abidinpaşa Caddesine cepheli olan ve değerlendirmesi yapılan 1 bağımsız bölüm nol uiş yeri ile 2 ve 3 bağımsız bölüm nolu iş yerleri müşterek pastane olarak binanın geri kalan kısmı otel olarak kullanılmaktadır. iş yeri 2 ve 3 nolu bağımsız bölüm sayılı iş yerlerinin birleştirilmesi ile müşterek kullanılır hale getirilmiştir.iş yeri simit ve pasta imalathanesi olarak kullanılmaktadır. net 28,14 m² brüt 31,52 m² alanlıdır. iş yerinin Abidinpaşa Caddesine cepheli kısmı alüminyumdarabalıdır.müdürlüğümüzcebinanın1bağımsıznolubölümüsatılacaktır.Taşınmaz 3. derece arkeolojik sit alanı içinde olup, 2863 sayılı yasanın 11. maddesinde ;malikler bu varlıkların üzerindeki mülkiyet haklarının icabı olanve bu kanun hükümlerine aykırı bulunmayan bütün yetkilerini kullanılabilir denilmektedir. Taşınmaz bu şerhle birlikte satılacaktır.
Adresi : UlucamiMah AbidinpaşaCad No97/1 TaşKöprüOteli AltıKardeşlerSimitVe Pastanesi Seyhan-Adana
Yüzölçümü : brüt 31,52 m2 net 28.14 m2
Arsa Payı : 10/150
İmar Durumu : kaydındaki gibi
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ADANA ADLİYESİ EK 2 HİZMET BİNASI HAVA ALANI KAVŞAĞI CİVARI ASMA KAT NO:107/A SEYHAN ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1636 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR