ADANA 1. İCRA DAİRESİ

Seyhan/Uçakalanı Mahallesi'nde kargir işyeri icradan satılıktır

ADANA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910424
Şehir : Adana / Seyhan
Kapalı Alan m² : 193
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2482 ESAS
Muhammen Bedeli
:
326,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
1. İCRA DAİRESİ

2018/2482 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli, Seyhan İlçesi, 1837 Ada, 9 Parsel, UçakalanI Mahallesi, Kargir İş Yeri vasfında Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ,Adana İli Seyhan ilçesi uçak alanı mahallesi1 837 ada 9 nolu parselde kayıtlı olup, 9 nolu parselin alanı 163 m2dir Taşınmaz Yeşiloba mahallesi Tunser Plastik ve Metal sanayi ticaret limited şirketi Yeşil oba mahallesi küçük sanayi sitesi 46035 sokakta Seyhan/Adana adresinde bulunmaktadır.Belediyenin ve diğer kurum ve kuruluşların tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu yer mevkii konumu yola ve kamu kurum ve kuruluşlarına olan uzaklık ve yakınlık durumları serbest alım satım fiyatları imar planındaki konumu inşaat yoğunluğu m2 alanı kullanım şekli kullanılan malzeme işçilik yapıldığı tarih yıpranma payı bayındırlık bakanlığı yapı işleri genel müdürlüğünün inşaat m2 birim fiyatları da dikkate alınarak değerlendirme talebinin tarihindeki değerler dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır 1837 ADA 9 NOLU parsel durumu ve kıymeti Yukarıda tapu kaydı gösterilen gayrimenkül Adana ili Seyhan ilçesi Uçakalanı mahallesi ( Yeşiloba mahallesi küçük sanayi sitesi 46035 sokakta Tunser Plastik ve Metal sanayi ticaret limited şirketi Seyhan/Adana adresinde olup betonarme kolonlu Briket duvarlı çatısı 7.50 metre yükseklikte üzeri çelik çatılı trapez sac kaplamalı içi dışı sıvalı zemini boton kuzey girişi sürgülü demir kapılıdır.Atölyenin oturum alanı 163+30 m2 asma katlı. Atölye toplam alanı 193 m2dir..Yukarıda tapu kaydı gösterilen gayrimenkulün bulunduğu yer mevkii halihazır kullanılış durumu ulaşım şekli imar planındaki konumu hususları göz önüne alındığında beherm 2 sinin 1000 tl edebilecegi buna göre arsanın tamamı olan 16303 m2 nin yukarıdaki değer üzerinden kıymet takdiri yapılmıştır.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU:Dosyada bulunan evraklar üzerinde yapılan incelemede: Adana ili Seyhan ilçe Belediyesi Emlak ve istimlak Müdürlüğünün 14/03/2018 tarih veE=12087 sayılı imar çapındakonuparseliküçük sanayi alanı (E=1.20 Yoğunluklu en çok=11,50m)olduğu görülmektedir.
Kıymeti : 326.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 21/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.Taşınmazın aynından doğan vergileri (emlak vergi borcu) satış bedeli rehin bedelini geçmesi halinde satış bedelinden ödenmesine ,rehin bedelinin geçmemesi halinde ise aynından doğan vergi borcu (emlak vergi borcu ) ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127 maddesi İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. " gereğince tebliğ yapılamaya ilgililere elektronik ortamda yapılan satış ilanın tebligat yerine geçmesine ,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2482 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR