KAHRAMANMARAŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Serintepe'de iş yeri vasıflı taşınmaz mahkeme kararıyla satılıktır

KAHRAMANMARAŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926722
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : SERİNTEPE MAH. / BİNEVLER
Yayınlandığı Gazeteler

KAHRAMANMARAŞ MANŞET 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
25002 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 2979 Ada, 1 Parsel, SERİNTEPE Mahalle/Köy, B-B1 Zemin -Bağımsız Bölüm No:2, Bağımsız Bölüm Niteliği:İşyeri olup 2.332,15 m² arsa üzerinde kurulmuş kat irtifakı tapusudur. İşyeri Bediüzzaman Bulvarına cepheli işyeri olarak değerlendirildiğinde satılması ve kiralanması konusunda zorlanılmayacak bir yerdedir. Satışa konu işyerinin yeniden imal edilmesi için yapı ruhsatının yenilenmesi gerekmektedir. İşyerinin projesinde yapıdan ayrık olmaması nedeniyle bu yenilemenin geçerli olması için yeniden bir esaslı tadilat projesi hazırlanması gerekmektedir. Yapının yapıldığı yıl ve görsel olarak tetkik edilen fiziki durumu itibarıyla söz konusu tadilatın yapılması gerekli tetkikler sonucunda öğrenilebileceği gibi öncelikle tüm yapıda güçlendirme çıkması kuvvetle muhtemeldir. Ayrıca 3194 Sayılı İmar Kanunun Ruhsat alma şartlarının açıkladığı 22. Maddesinde "Yapı ruhsatiyesi almak için belediye, valilik (...) (1) bürolarına yapı sahipleri veya kanuni vekillerince dilekçe ile müracat edilir." ifadesi yer almaktadır. İlgili idare bu durumda yapının bulunduğu parsel içindeki tüm tapu sahiplerinin onayı isteyebilir.İş bu taşınmazın tamamı 25.002,32 TL bedelle satılıktır.
Adresi : Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 2.332,15 m2
Arsa Payı : 28/4440
İmar Durumu : Karma Kullanım Alanları E=2.50 Maks. Kat:10 Yapılaşma Şartlarındadir.
Kıymeti : 25.002,32 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR