KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu ilçesi'ndeki depolu dükkan icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889257
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
: 355
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4673 Esas
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:10
Satış Yeri
:
Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/4673 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU KAYDI: Konya ili Selçuklu ilçesi Hocacihan Mahallesi cilt 251, sayfa 24786, ada 19479, parsel 24 de tapuya kayıtlı 1.072,00-m2.yüz ölçümlü karkas apartman ana nitelikli taşınmazdaki kat mülkiyetli 172/1072 arsa paylı, zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdeki depolu dükkan.Adres; Hüsamettin Çelebi Mah.Demirhan Cad.N: 44 A Selçuklu/Konya
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Taşınmaz B+Z+5 katlı apartmanın zemin katında güney-kuzey-batı cephelidir.Bodrum kat alanı net 115,00-m2, zemin kat alanı net 240,00-m2.dir. Toplam net alanı 355,00-m2. dir. Bodrum kat zemini seramik kaplı, duvarları sıva üzeri yağlı boyalıdır.Tavana mantolama yapılmış olup mantolama sıvası yoktur.Bodrum kattan zemin kata çıkış merdiveni mermer kaplama, korkuluklar alüminyum doğramadan yapılmıştır.Zemin kat tabanı granit seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır.Tavanı karolam asma tavandan yapılmıştır.Dükkanın lavabo ve wc kısmının tabanı seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.Isınma sistemi bireysel kombidir. Market kısmında mutfak alt tezgahı vardır.Bir kısım dekoratif duvar kağıdı ile kaplanmıştır.Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır.
İMAR DURUMU : İnşaat Nizamı: Konut alanı.
KDV ORANI : % 18 TEMİNAT %20: 130.000,00-TL.
TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ ŞERH VE BEYANLAR: Üzerinde ipotek satılarak paraya çevrilecektir.
KIYMETİ : 650.000,00-TL. (Mahkeme bilirkişi raporuna göre)
1.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 30.04.2019 günü Saat 14.10/14.15 arası
2.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 28.05.2019 günü Saat 14.10/14.15 arası
SATIŞ YERİ : Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni
Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.İpotek alacağından para artması durumunda taşınmazın aynından doğan vergiler de satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK.nun 127.maddesine göre SATIŞ İLANININ tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların, tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamda ilan yapılmıştır." tebliğ yerine geçer.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4673 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR