GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil'de prefabrik fabrika binası, idari bina ve sosyal tesis icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035985
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/153542 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,980,851 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2015/153542 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Sam Mah. 122 Ada, 6 Parsel, Fabrika vasfında Taşınmaz
Özellikleri: Mahallinde yapılan incelemelere göre parsel üzerinde prefabrik fabrika binası, idari bina ve sosyal tesisler ile güvenlik kulübesi bulunmaktadır. Tesisin çevre düzenlemesi tamamlanmış olup parselin cepheleri yaklaşık 1,50 m yüksekliğinde 310 metre uzunluğunda yığma briket duvar ile çevrilidir. Parselin güneybatı çekme mesafesi içinde yaklaşık 650 m2 alan tretuvar betonu ile kaplanmıştır. Prefabrik Fabrika Binası: Mahallinde yapılan incelemelere göre, fabrika binası 2/C yapı sınıfında, Prefabrik betonarme yapı tarzında, 20 metre cephe, 33 metre derinlik ve 7 metre kiriş altı yüksekliği ile her biri 660 m2 alanlı 2 holden olmak üzere toplam 2 hol ve 1320 m2 kullanım alanlı ve 1 zemin katlı olarak inşa edilmiştir. Fabrika binasının dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Fabrika binasının çatısı prefabrik taşıyıcı sistem üzerine alüminyum sandviç panel kaplamadır. Fabrika binasında kapılar demir, pencereler PVC doğramadır. Zemin döşemeleri solleştirilmiş beton kaplama iç duvarlar sıvalı Mat boyasızdır. Bina bakımlıdır. İdari Bina ve Sosyal Tesisler: Fabrikanın giriş bölümünde, 83231 nolu caddeye cepheli durumdaki idare binası ve sosyal tesisler 3/A yapı sınıfında betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Yapı 490 m2 zemin ve 540 m2 1 normal kattan olmak üzere toplam 1030 m2 kullanım alanlıdır. Yapının zemin katı soyunma odaları, depo alanları, paketleme bölümü, wc ve lavabo hacimlerinden oluşmakta olup zemin döşemeleri sertleştirilmiş beton kaplama, duvarları sıvalı ve boyalıdır. 1. normal katı bekleme odası, toplantı odası, banyo, wc-lavabo, yemekhane, idari bölümler ve ofis hacimlerinden oluşmakta olup zeminleri seramik kaplama, duvarlar tavana kadar plastik boyalıdır. Islak hacimlerde zeminler seramik kaplama, duvarlar fayans kaplıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina bakımlıdır. Güvenlik Kulübesi: Tesisin giriş bölümünde bulunan bina 2/B yapı sınıfında yığma sistemde tek katli olarak inşa edilmiştir. Yapı 25 rn2 kullanım alanlıdır. Yapının yemini seramik kaplama olup, duvarları plastik boyalıdır. Kapı ve pencereler PVC doğrama olup çift camlıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Borçluya ait taşınmaz, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 2. Organize sanayi bölgesi sınırlan içerisinde yer almaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu Gaziantep 2. Organize Sanayi bölgesinin kurulması çalışmalarına 1987 yılında başlanmış olup 450 hektar alan üzerine kurulu olan 2. Bölgenin altyapı çalışmaları 1997 yılında tamamlanmıştır. 279 adet parselden oluşan 2. Bölgede 270 firma faaliyette olup, tekstil, gıda, kimya ve plastik ağırlıklı iş kolunu oluşturmaktadır. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 5 bölgeden oluşmakta olup değerlemeye konu taşınmazın konumlu olduğu 2. Bölge alt yapı eksiği bulunmaması ve ana arterlere olan yakınlığı nedeni ile sanayi bölgeleri içerisinde tercih edilen bölgelerindendir. 2. Organize Sanayi bölgesi Gaziantep Havalimanı?na 33 km, Gaziantep şehir merkezine 10 km mesafededir.
Taşınmaz Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde Olup : OSB Yönetmenliği ve Kuruluş Ana Sözleşmesi OSB Uygulama Yönetmeliğinin 97. Maddesinin c) bendinde yer alan ve 13.08.2005 tarih ve 25905 sayılı Resmi Gazetedeki Yönetmelik değişikliği ile, "katılımcılara, Vefa Hakkı Şerhi kaldırılarak tapu verilmesi durumunda, gayrimenkulün icra satışları dahil 3. kişilere devrinde OSB’ den uygunluk şartı aranacaktır, şerhi konulur. Bu şerhe rağmen tapu devrinin gerçekleşmesi durumunda, eski katılımcının vermiş olduğu taahhütler, yeni alıcı tarafından kabul edilmiş sayılır” ibaresi hükmü gereğince, 25.07.2007 tarih ve 17947 sayılı yevmiye nosu ile, Bölgemizde bulunan bütün gayrimenkuller üzerine bu şerh işlenmiştir.
Aynca; 10.11.2008 tarih ve 27050 sayılı mükerrer Resmi gazetede ise, 4562 sayılı Kanunun 15. maddesinin üçüncü fıkrası, “OSB' ce teminat olarak gösterilen ve bu nedenle satışına karar verilen veya katılımcıların borcundan dolayı satışına karar verilen taşınmazların icra yoluyla satışı halinde; Rakanlık ve OSB alacaklarının öncelikle ödenmesi koşuluyla, bölgenin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip alıcılara veya kredi alacaklısı kuruluşa satış yapılabilir. Satış ilanlarında kuruluş protokolünde yer alan katılımcı niteliklerine de yer verilir.” denilmektedir.
Adresi : Başpınar Osb Mah. O.S.B. 2. Bölge 83231 Nolu Cadde No: 4 Uavtno: 1524731799 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 5.309,00 m2
İmar Durumu : Organize Sanayi Bölgesi imar planı kapsamında., F,msal: 0.70 Hmax: serbest yapılaşma koşullarında sanayi alanında kaldığı
Kıymeti : 2.980.851,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/153542 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/08/2019

***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR