İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıgazi'de icradan satılık depolu dükkan

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925633
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : SARIGAZİ MAH. / SARIGAZİ
: 210
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/248 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
ANADOLU ADLİYESİ -B-4 1 NOLU MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2018/248 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 425 Ada, 24 Parsel, SARIGAZİ Mahalle/Köy, taşocakları Mevkii, zemin kat, 7.nolu dükkan Nolu Bağımsız Bölüm

TAŞINMAZIN KONUMU VE ADRESİ :İPOTEKLİ BULUNAN VE SATIŞA KONU TAŞINMAZ; İstanbul ili Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi 425 ada, 24 parselde zemin kat Bodrumda bulunan 7 nolu bağımsız bölüm. Deposu bulunan dükkan.

ADRESİ: ATATÜRK MAH.GÖKHAN SOKAK, No: 69/ -B/7 SANCAKTEPE/ İSTANBUL.Adresinde yer almaktadır. Taşınmaz Uysal caddesine yakın bulunmaktadır. Taşınmaza yakın konumdaZübeyde Hanım parkı, Hisar yapı Orta Okulu ve Mehmet Akif Ersoy Parkı yer almaktadır.

TAPU KAYDI: Dosyada mevcut Sancaktepe Kaymakanlığı Tapu müdürlüğünün yazısında İStanbul İli Sancaktepe İlçesi, Sarıgazi Mah. Ada:425 Parsel:24 Bağımsız Bölüm 7 olan taşınmazın tam hissesi VEYSİ CANGİR'e ait sunulan tapu kayıt örneği incelendiğinde 10.09.2015 tarih ve 20346 sayılı TC: Ziraat Bankası A.Ş lehine 2.000.000,00- TL tutarında ipotek ve çeşitli hacizler yer almaktadır.Yönetim planı 09.06.2015 ve taşınmaz niteliği arsa olarak kayıtlıdır.Kat mülkiyetine çevrilmemiştir.Tapu kayıt bilgileri dosyada yer almaktadır.Taşınmaz üzerinde AT 6306 Sayılı Kanun Gereğince Riskli yapıdır şerhi bulunmaktadır. İş bu şerh Tescil ile birlikte yeni tapu kaydına geçecektir.

İMAR DURUMU: Taşınmaz 1/1000 ölçekli Sancaktepe 1/1000 Uygulama İmar Planında Taks:0.40 Kaks:0.90 yapılaşma şartlarındadır.

TAŞINMAZIN NİTELİKLERİ :

Satışa konu taşınmazın bulunduğu parselde 3 blok yer almaktadır. Site girişinde güvenlik yer almakta olup taşınmazın bulunduğu C blok site girişine göre soldaki blok olarak konuşlanmıştır. C blok betonarme IV. A yapı grubunda bodrum+Zemin+9 normal kat olacak şeklilde inşaa edilmiş, toplamda 11 katlıdır.Binada toplam 29 bağımsız bölüm yer almaktadır.Binanın dış cephesi akrilik olup, binada asansör imkanı ve site içinde otopark imkanı bulunmamaktadır.Konu taşınmazın keşif günü içi görülmemiş olup tespitler dışarıdan yapılmış ve taşınmaz projesinde zemin katta net 95m2 bodrum katında net 10m2 alanlıdır. Binada asansör imkanı bulunmamaktadır.Bina betonarme bina olup dış cephesi kompozit kaplama ve akrilik boyalıdır.

TAŞINMAZIN DEĞERİNE ETKİ EDEN FAKTÖRLER: Genç binada olması, piyasa koşullarındaki durgunluk

DEĞERLENDİRME YÖNTEMİ : Gayrimenkulün keşif tarihi itibarıyla değer tespitinde emsal karşılaştırma yöntemi kullanılmış.

EMSAL KARŞILAŞTIRMA YÖNTEMİ: Bölgeye olan talepler,diğer emsal nitelikleri olan taşınmazlar gayrimenkulün içinde bulunduğu semt,semt içindeki yeri,kullanılma amacı,halihazır durumu ulaşım olanakları civarın özellikleri civardaki emsal emlak alın-satım rayiçleri piyasaki durgunluk döviz kur dalgalanmaları dikkat edilerek bilirkişilerce 270.000.00 TL (iki yüz yetmiş bin) kıymet takdiri değer biçilmiştir.

Yüzölçümü : 210,01

Arsa Payı : 100/800

İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli Sancaktepe 1/1000 Uygulama İmar Planında Taks:0.40 Kaks:0.90 yapılaşma şartlarındadır.

Kıymeti : 270.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : AT 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır diğer ayrıntılar tapu Kaydında gösterilmiştir.

1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

SATIŞ YERİ : ANADOLU ADLİYESİ -B-4 1 NOLU MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-)Taşınmaz Satış ilanı kişi ve kurumlara ve tapudaki ilgililere tebliğ edilmediği ve tapuda da adresleri bulunmadığı taktirde İİK.nun 127.Md.sine göre yapılan gazete ilanının tebliğ yerine geçmesine,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/248 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR