ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa/Karaköprü'de 167 m² dükkan icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038188
Şehir : Şanlıurfa
: 167
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/305 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah.rte. Blv.il Göç İdr.karşısı Haliliye Bel.kreş Ve Gündüz Bakım Evi 1.zemin Kat (konferans Salonu)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2018/305 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Ali Baba mah.3235 ada 8 nolu parselde kayıtlı zemin kat 12 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz Belediyeden alınan imar planı durumuna göre Ayrık nizam 5 kat Taks:0,30 Kaks:1,50 Konut+Ticaret imarlı olarak belirlenmiştir. Karaköprü belediye sınırlarıında yer almakta olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Adresi; Şanlıurfa ili karaköprü ilçesi Ali Baba mah.Mustafa Direkli cad.Ekol Apt.No:46A 'dır.Taşınmazın bulunduğu parsel 1100,10 m2 yüzölçüme sahiptir. Taşınmazın yer aldığı bina projesine göre bodrum+zemin+5 normal kat olmak üzere 7 kattan oluşmaktadır.Ana yapının bodrum katında sığınak ve 3 adet depo, zemin katında 2 adet dükkan bulunmakta olup, 4 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup 5.normal katında ise 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır.Toplamda 7 katlı olan binada 13 adat B.B bulunmaktadır.Bina girişi zemin katından, doğu cephesinden verilmiştir.Dış kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir.Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır.Söz konusu taşınmaz binanın zemin katında bulunan güney-batı cepheli dükkandır.Taşınmaz mimari projesine göre bodrum katı 64 m2 zemin katı 128 m2 alanlı olup brüt:192 m2, net:167 m2 alanlıdır.Taşınmazın giriş camekanı demir doğrama olup yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşa edilmiştir.Taşınmazın duvarları saten boya olduğu görülmüştür.Dükkan içerisinde yer alan düşey sirkülasyonu sağlayan merdivenlerin mermer plaklar ile kaplı olduğu görülmüştür. Taşınmaz hali hazırda market olduğu görülmüştür. Söz konusu taşınmazın değeri 500.000,00 TL dir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah.rte. Blv.il Göç İdr.karşısı Haliliye Bel.kreş Ve Gündüz Bakım Evi 1.zemin Kat (konferans Salonu)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/305 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR