ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 388 m2 depolu dükkan icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038207
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
: 388
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9408 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:15
Satış Yeri
:
Şanlıurfa İcra Müdürlükleri Mezat Salonu (Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2019/9408 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Sırrın mahallesinde kâin olup ada numarası 5213 ve parsel numarası 5 olan, 964,33 m² yüz ölçümüne sahip, arsa vasfındaki ana taşınmazın üzerindeki binada yer alan, 1141/7712 arsa paylı ve "depolu asma katlı dükkan" vasfındaki ZEMİN KAT 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM
(İmar planı dahilinde yer alan taşınmaz ayrık nizam, 4 kat, TAKS: 0.25, KAKS: 1.00 imarlı olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Sırrın mahallesi, Sadun Paşa Caddesi, Çelik Apartmanı, Dış Kapı No: 12, Zemin Kat, "Fider İnşaat Elektrik Dükkanı" olduğu tespit edilen taşınmazın çevresinde 5-7 katlı binalar, park, okul ve boş arsalar bulunmaktadır. Bina doğu cephesinden Sadun Paşa Caddesine cephelidir. Bina Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına 150 metre mesafededir. Bina bodrum + zemin + asma kat + 3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katında 2 adet dükkan bulunmaktadır. Satışa konu dükkan doğu-batı-güney cephelidir. Satışa konu dükkanda tüm mekanlarda duvarlar sıvalı ve boyalı olup yerler seramik döşemelidir. Ön cephesi camekanlı ve kepenklidir. Dükkan içerisinde asma kat ve depo bulunmaktadır. Asma kata çıkış merdivenleri mermer kaplamalı olup asma katta mutfak, wc, iki adet oda ve geniş alan bulunmaktadır. Asma katta bulunan odalarda zemin laminant parke döşemelidir. Zemin katta mutfak, wc mevcuttur. Bodrum katta tek hacim alan bulunmaktadır. Dükkan asma kat ve deposu ile birlikte net 388,00 m² alanlıdır.)
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa İcra Müdürlükleri Mezat Salonu (Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9408 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR