İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe'de dükkan icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038399
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : ABDURRAHMANGAZİ MAH. / OSMANGAZİ
Yayınlandığı Gazeteler

TÜNAYDIN 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/25947 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU
22. İCRA DAİRESİ

2018/25947 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 6372 Ada, 11 Parsel, SAMANDIRA Mahalle/Köy, Çukuralçağı Mevkii, Zemin-No:11 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz bodrum+zemin+5 normal kat+çatı katlı şekilde betonarme karkas tarzda akrilik esaslı boya malzeme dış cepheli kiremit çatılı şekilde inşaa edilmiştir. Yapı dahilinde elektrik sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları takılı durumdadır. Taşınmazın vasfı bodrum katta deposu olan dükkan şeklindedir. Dükkan giriş kapısı camlı demir kapı olup dükkan girişi projesinde ve yerinde yapının Okçu sokak cephesinden zemin kat seviyesinden yapılmaktadır. Satışa konu taşınmaza ilişkin bilgiler bilirkişinin kanaati olup ihaleye katılanların bir taşınmaz satın alan kimsenin göstermesi gereken basiret ve özeni göstermesi, her türlü araştırmayı yapması gerekmektedir. Ayrıca ihalenin feshi davası açanların ihale tarihinden itibaren 7 gün içinde icra dosyasına bildirmeleri zorunludur. Aksi takdirde sorumluluk kendilerine ait olacaktır.
Adresi : Abdurrahmangazi Mah. Okçu Sk No:8 Zemin, Dükkan 8A (11 Nolu Bb) Sancaktepe/İST
Yüzölçümü : 114 m2
Arsa Payı : 20/240
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/25947 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR