İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe Yenidoğan'da 69 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069162
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / YENİDOĞAN
: 69
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/402 Talimat
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 15:30
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2019/402 Talimat
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : GAYRİMENKULUN TAPU SİCİL KAYDI
İstanbul İli Sancaktepe İlçesi Yenidoğan Mahallesi Çiftlik mevkii 68 ada 56 parselde kayıtlı 565,94 m2 yüzölçümlü arsa ana taşınmaz nitelikli taşınmazda 50/566 arsa paylı Zemin Kat 10 No lu Bodrum katta deposu olan dükkan Nitelikli Taşınmazın Tam Hissesi
1 ve 2 Nolu GAYRİMENKULUN İMAR DURUMU
Sancaktepe Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 13.06.2019 tarihli, E-İmar sayılı belgesine göre;
Söz konusu parsel, 15.02.2010 t.t.li, 1/1000 Ölçekli, Sancaktepe Uygulama İmar Planında, H: 4 kat irtifalı, Taks:0.40, Kaks:0.90, Ayrık Nizam Konut Alanında kalmaktadır. Söz konusu parsel cadde üzerinde olduğu için zemin katı ticari yapılabilir.
1 ve 2 Nolu GAYRİMENKULUN KONUMU ULAŞIMI VE ÇEVRE BİLGİLERİ
Taşınmazlar, İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Yenidoğan Mahallesi, Ufuk Caddesi, No:20/A ve No:20/B posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan alt ve orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Hisar Yapı İlkokulu, Yenidoğan Fatih Ortaokulu, Kemal Türkler Okulu, Mehmet Akif Ersoy Parkı yer almaktadır.
1 ve 2 Nolu ANA GAYRİMENKULUN ÖZELLİKLERİ:
Satışa konu bağımsız bölümlerin bulunduğu bina 68 ada, 56 parsel no.lu ve 565,94 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam “ARSA” niteliğinde, betonarme yapı tarzındadır. Taşınmazların bulunduğu bina, bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında, dükkanlara ait depo, daire depoları, ortak alanlar, zemin katında, bina girişi, 2 adet dükkan, 3.normal katın her birinde 3 er adet daire olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı alüminyum doğrama, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmakta olup, yangın merdiveni bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık 4 yıllık bir yapıdır. Dükkanların girişi Ufuk Caddesi’ne göre ön batı cepheden sağlanmaktadır. Söz konusu bina orta işçilik ve malzeme ile yapılmıştır.
1 nolu BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ:
Zemin kat, 10 nolu bodrum katta deposu olan dükkan, caddeden bakıldığı takdirde, sağ cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre bodrum katta net 29,22 m2 alanlı depo hacminden, zemin katta net 29,09 m2 alanlı dükkan ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında bodrum kat dışardan girişli şekilde kullanımdadır. Ayrıca zemin katında yer alan 11 nolu dükkan, kütüphane ve tesisat alanı ile birleştirilmiştir. Mahal kullanımında söz konusu ortak alanlara büyümenin yaklaşık net 11,57 m2 lik kısmı dükkana 10 nolu dükkana katılmıştır. Mevcut durumda toplam net 69,88 m2 alanlı olmuştur. Taşınmaz mahallinde kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın Ufuk Caddesi’ne yaklaşık 7 metre cephesi bulunmaktadır.
TAŞINMAZIN KAYDINDAKİ ŞERHLER
Muhtelif icra dosyalarıdan alacak hacizleri AnadoluBank lehine ipotek şerhi mevcuttur.
Kıymeti : 420.000,00 TL (Dörtyüzyirmibintl)
KDV Oranı : %18 (satış tarihi itibari ile farklı bir yönetmelik yayınlanması durumunda söz konu yeni yönetmelik dikkate alınacaktır
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : GAYRİMENKULUN TAPU SİCİL KAYDI
İstanbul İli Sancaktepe İlçesi YenidoğanMahallesi Çiftlik mevkii68 ada 56parselde kayıtlı 565,94 m2 yüzölçümlü arsa ana taşınmaz nitelikli taşınmazda 66/566 arsa paylıZemin Kat 11 No lu Bodrum katta deposu olan dükkanNitelikliTaşınmazın Tam Hissesi
2 nolu BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ:
Zemin kat, 11 nolu bodrum katta deposu olan dükkan, caddeden bakıldığı takdirde, sağ cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre bodrum katta net 59,87 m2 alanlı depo hacminden, zemin katta net 86,09 m2 alanlı dükkan ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında bodrum kat dışardan girişli şekilde kullanımdadır. Ayrıca zemin katında yer alan 10 nolu dükkan, kütüphane ve tesisat alanı ile birleştirilmiştir. Mahal kullanımında söz konusu ortak alanlara büyümenin yaklaşık net 22,67 m2 lik kısmı dükkana 11 nolu dükkana katılmıştır. Mevcut durumda toplam net 168,63 m2 alanlı olmuştur. Taşınmaz mahallinde kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın Ufuk Caddesi’ne yaklaşık 13 metre cephesi bulunmaktadır.
TAŞINMAZIN KAYDINDAKİ ŞERHLER
Muhtelif icra dosyalarıdan alacak hacizleri AnadoluBank lehine ipotek şerhi mevcuttur.
Kıymeti : 900.000,00 TL (Dokuzyüzbintl)
KDV Oranı : %18 (satış tarihi itibari ile farklı bir yönetmelik yayınlanması durumunda söz konu yeni yönetmelik dikkate alınacaktır
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 15:50 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 15:50 - 16:00 arası
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/402 TALİMAT sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR