VEZİRKÖPRÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Samsun/Vezirköprü'de 426 m² dükkan (fırın) mahkemeden satılıktır

VEZİRKÖPRÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995591
Şehir : Samsun / Vezirköprü
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / VEZİRKÖPRÜ
Toplam m² : 426
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Vezirköprü Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VEZİRKÖPRÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/14 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Vezirköprü İlçe, Atatürk (tapuda Taşkale olarak görünüyor) Mahallesi 462 Ada, 85 Parsel, 2 Nolu Bağımsız Bölüm (Dükkan). Taşınmaz Vezirköprü İlçesi Atatürk Mahallesi Gençlik Caddesinde (Çamlık caddesi) ticari ve konutların yoğun olduğu ilçe merkezine yakın bölgededir. Bitişik nizam 4 kat müsadeli imarı vardır, taşınmazın alt yapı sorunu yoktur. Doğalgaz, Elektrik, Su vb. sorun yoktur. Gençlik caddesine cephelidir, şu anda Fırın olarak faaliyet göstermektedir. Betonarme olup Camekanları Alüminyumdur, fırının çekme katı olarak kullanılan bölümün tabanları seramik, duş, wc, mutfak ve yemekhanesi mevcuttur. Taşınmaz yaklaşık 12-15 yıllık olup bina yıpranma payı %13 dür.
Yüzölçümü : 426,37 m2
Arsa Payı : 6/48
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Hissedarlardan Yahya OKUDAN, Ceren OKUDAN, rüzgar OKUDAN, Yiğit OKUTAN ve Eylül Ada OKUTAN hissesi üzerinde haciz bilgisi mevzuttur.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Vezirköprü Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/05/2019(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR